Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kā pret sienu. “Latvijas gāzei” viss kā pīlei ūdens

Izdzirdot uzņēmuma “Latvijas gāze” nosaukumu, kļūstu nikna. Ja man kādreiz mācīja, ka klienti ir uzņēmumam, nevis uzņēmums klientiem, tad šī uzņēmuma attieksme pret saviem klientiem pēdējā laikā ir lielākais nesasniedzamības paraugs Latvijā, kas skaidri parāda attieksmi. Cik ļoti “Latvijas gāzei”, kuras lielākais akcionārs ir Krievijas gāzes kompānija “Gazprom”, rūp cilvēki, kuri noslēguši ar viņiem līgumu un maksā par sniegto pakalpojumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārejot no izlīdzinātā tarifa uz maksājumu sistēmu pēc reāli patērētā daudzuma, protams, cilvēkiem bija daudz jautājumu. Atklājās arī neapmaksāti rēķini un citas nebūšanas. Tāpēc man liekas, ka šis ir laiks, kad uzņēmuma klientu servisam jābūt sasniedzamam un skaidrojumam par turpmāko sadarbību pēc iespējas plašākam un vienkāršākam. Taču notiek pretējais process — tas kļuvis nesasniedzams kā mēness pie debesīm. Zvanot uz klientu servisa tālruni, atbild automātiskais atbildētājs, kurš izstāsta visu par valsts atbalstu gāzes patērētājiem, tiek noteikts, ka visi operatori ir aizņemti, gaidīšana būs 30 minūtes, un saruna pārtraukta. Mēģināju ar šo uzņēmumu sazināties vairākas dienas pēc kārtas dažādos dienas laikos, un katru reizi viens un tas pats — nekas! Kāds ieteica rakstīt vēstules e-pastā. Bezjēdzīgi. Arī uz tām neviens neatbild! Par šo situāciju sižeti veidoti dažādos televīzijas raidījumos, rakstīts avīzēs, cilvēki pauduši savu attieksmi sociālajos tīklos, taču “Latvijas gāzei” tas viss kā pīlei ūdens. Vienīgais, uz ko tā pēdējā laikā ir ļoti naska, — pat 10 eiro lielu parādu nodošanu piedziņas kompānijām. Tur gan netrūkst darbinieku un laika, lai apkopotu datus un sagatavotu vēstules. Tiklīdz vēlies noskaidrot kaut ko sīkāk par parādu, maksājumiem vai atbalstu — kā pret sienu. Televīzijas raidījumā “4. studija” uzņēmuma pārstāvji atzīst, ka sazvanīt klientu servisu patiešām ir ļoti grūti, bet uz e-pasta vēstulēm tomēr atbildot. Darbiniece ieteica visu saziņu veikt attālināti, internetā, arī reģistrācija, lai nodotu skaitītāja rādījumus, veicama internetā. Bet ko darīt tiem gados vecajiem cilvēkiem, kuri ar datoriem un telefoniem ir uz “jūs”?

Uzņēmumā “Latvijas gāze” 2020. gadā apstiprināts Ētikas kodekss. Tas nosaka, ka viena no uzņēmuma vērtībām ir orientēšanās uz klientu. Citēju: “Mēs vienmēr meklējam mūsu klientiem labāko risinājumu, tiecoties attīstīt vislabāko pakalpojuma kvalitāti.” Cik skaisti skan, taču, cik tālu no realitātes, bet papīrs jau pacieš visu. 

Agita Grīnvalde-Iruka, laikraksta “Staburags” galvenā redaktore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.