Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kā pārdomāti izvēlēties sadzīves tehniku?

Mūsdienu cilvēks savu dzīvi nevar iedomāties bez sadzīves tehnikas, kas atvieglo ikdienu un palīdz ikvienā mājas solī. Tās ir veļas mašīnas un žāvētāji, putekļu sūcēji un daudzas citas iekārtas. Brīdī, kad nepieciešams iegādāties jaunu sadzīves tehniku, tā jāizvēlas pārdomāti. Noskaidrosim svarīgākās lietas, kas jāņem vērā.

Energoefektivitāte

Viens no galvenajiem parametriem, pēc kuriem jāvadās jebkuras sadzīves tehnikas iekārtas izvēlē, ir energoefektivitāte. 2021. gadā sadzīves tehnikas energoefektivitātes klasēs tika veiktas izmaiņas, aizstājot līdzšinējo marķējumu ar vienu enerģijas patēriņa skalu no A līdz G. Protams, ka energoefektīvāka būs A klases sadzīves tehnika, savukārt G klases iekārta patērēs vairāk elektroenerģijas.

Funkciju daudzveidība

Svarīgs parametrs ir arī funkciju daudzveidība, jo iegādājoties kādu konkrētu modeli, bet izmantojot tikai dažas no funkcijām, tā ir lieki iztērēta nauda. Izvēloties sadzīves tehniku ir jāsaprot tās lietošanas mērķis un jāizvērtē nepieciešamās funkcijas.

Kā izvēlēties veļas mazgājamo mašīnu?

Kad izvēlēta energoefektivitātes klase, jānosaka arī nepieciešamais montējuma veids, tā būs brīvi stāvoša vai iebūvējamā veļas mašīna. Vairāk tas attiecas uz mazu dzīvokļu funkcionālu iekārtošanu, kuros iebūvējamā veļas mašīna var radīt brīvu vietu.

Veļas mašīnas veids – frontālā ielāde (no priekšas) vai augšējās ielādes veids. Parasti modeļi, kuros veļa tiek ielādēta no augšas ir šaurāki, bet ar mazāku ietilpību. Savukārt veļas mašīnas ar frontālo ielādi ir ietilpīgākas, stabilākas un rada mazāku vibrāciju.

Veļas mašīnas ietilpība tiek norādīta kilogramos, tādēļ jāizvērtē ikdienā mazgājamās veļas daudzums un mazgāšanas biežums.

Esam nonākuši līdz funkciju izvēlei. Vispirms jāizvērtē veļas žāvēšanas funkcijas nepieciešamība, jo veļas mašīna tiek pirkta ilgākam laika periodam. Padomājiet par savām veļas žāvēšanas iespējām un nopietni izvērtējiet funkcijas nepieciešamību.

Lielākai ģimenei veļas mašīna ar žāvētāju var atrisināt arī šo problēmu. Noteikti jāpadomā arī par mazgāšanas programmu izvēli, jo nepareizi izvēlētas mazgāšanas rezultātā var tikt sabojātas drēbes. Jaunākās paaudzes modeļu priekšrocība ir tāda, ka veļas mašīna automātiski spēj noteikt nepieciešamo mazgāšanas un žāvēšana režīmu, bet gludināšanas funkcija sniedz iespēju izņemt gludas drēbes. Viedo veļas mašīnu funkcijas ir arī atliktā starta funkcija, kura svarīga aizņemtiem cilvēkiem, lai pārnākot mājās izņemt tīru un sausu veļu. Uzzināt vairāk par šo ierīci varat labākajās tirdzniecības vietās.

Otrs palīgs, bez kura grūti iztikt, ir putekļu sūcējs. Ja arī mājās nav paklāju, tomēr ar gružiem un putekļiem ir jācīnās katru dienu.

Kā izvēlēties putekļu sūcēju?

Uzkopšanas veida izvēle. Tas ir nākamais kritērijs pēc energoefektivitātes klases izvēles, izvērtējot sausās vai mitrās uzkopšanas nepieciešamību. Putekļu sūcēji ar mitrās uzkopšanas iespējām ir liels atbalsts tīrības uzturēšanai mājoklī.

Putekļu sūcēju barošanas veidi – ar vadu vai bez tā. Ja izvēlaties tradicionālu putekļu sūcēju ar vadu, izvērtējiet vada garumu, lai uzkopšanu varētu veikt brīvi un nebūtu ierobežojumu. Bezvadu putekļu sūcēji darbojas ar akumulatoru, tādēļ jāizvērtē kopjamā platība un akumulatora darbības ilgums.

Putekļu sūcēji – roboti jau ir kļuvuši par neaizstājamiem palīgiem daudzās ģimenēs. Tās ir viedierīces, kuras veic grīdu uzkopšanu atbilstoši dotajai komandai. Putekļu sūcējs – robots vispirms iepazīst kopjamo teritoriju, izveido grīdu plānu un veic darbu atbilstoši uzdotajai komandai.

Papildu funkcijas vairāk attiecas uz putekļu sūcējiem – robotiem, kā piemēram, savienošana ar viedierīci, sūkšanas jauda, ūdens daudzuma kontrole un citām.

Zīmola izvēli var noteikt katra lietotāja pieredze vai iegūtā informācija par konkrētu modeli. Šajā aspektā vairāk jāraugās uz cenas un kvalitātes atbilstību, ko nosaka arī funkciju skaits.

Interneta veikala 220.lv piedāvājumā atradīsiet dažādu zīmolu putekļu sūcējus. Lietotāju iecienīti un pieprasīti ir tieši Roborock ražotie putekļu sūcēji, kuri ir iekarojuši atzinību visā pasaulē, arī pie mums, un raksturojami kā inovatīvu tehnoloģiju un pieejamas cenas apvienojums.

Interneta veikals 220.lv ir viens no lielākajiem savā nozarē un piedāvā klientiem arī dažādu sadzīves tehniku. Priekšrocība, izvēloties preces internetā, ir tā, ka preču izvēli var veikt nesteidzīgi un pārdomāti. Pirms lēmuma izdarīšanas vēlreiz izvērtējiet visus galvenos kritērijus, lai izvēlētā sadzīves tehnika kļūtu par neaizstājamu palīgu ikdienas darbos!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.