Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kā pārdomāti ieplānot lielākus pirkumus?

Labākais veids, kā parūpēties par savām finansēm, ir tās plānot un tērēt pārdomāti. Tas ļauj izvairīties no stresa neparedzētās situācijās un daudz vienkāršāk sasniegt savus finanšu mērķus.

Ja ar ikdienas tēriņu plānošanu tikt galā ir salīdzinoši viegli, tad saplānot finanses lielāku ieceru īstenošanai var būt daudz sarežģītāk. Ja Jums tuvākajā laikā ir plānoti lielāki izdevumi, piemēram, jaunu mēbeļu vai sadzīves tehnikas iegāde, lasiet tālāk un uzziniet, kā to īstenot bez jūtamām izmaiņām budžetā.

Plānojiet budžetu

Lai lielais pirkums nepārsteigtu nesagatavotu, tas ir jāieplāno. Zinot gaidāmos tēriņus, var veikt vajadzīgās korekcijas budžetā, sākt veidot uzkrājumu vai to papildināt ar vajadzīgo naudas summu. Reizēm tas var būt diezgan viegli – atliek tikai pāris mēnešus mazāk tērēt izklaidēm vai retāk ēst ārpus mājas.

Taču dažkārt budžeta pārplānošana prasa lielāku piepūli – nākas pārskatīt visas tēriņu kategorijas un atrast liekos izdevumus. Piemēram, ja Jums ir vairāki aizdevumi, var apvienot kredītus – tas nozīmē, ka tiek slēgts jauns aizdevuma līgums, bieži vien – ar izdevīgākiem noteikumiem, tādā veidā ļaujot ietaupīt. Šo pakalpojumu sniedz vairāki kredītdēvēji, tostarp Sefinance. Plašāku informāciju uzzināsiet interneta vietnē www.sefinance.lv.

Sekot līdzi jaunā budžeta plāna izpildei var ar budžeta plānošanas aplikācijas palīdzību. Šobrīd tās ir pieejamas plašā klāstā, daļai pieejamas arī bezmaksas versijas – izvēlieties sev ērtāko!

Sekojiet līdzi izpārdošanām

Nākamais svarīgais solis ir sekot līdzi izpārdošanām un akcijām, lai vajadzīgo pirkumu iegādātos par iespējami izdevīgāko cenu. Varat pierakstīties interesējošo tirdzniecības vietu jaunumu saņemšanai savā e-pastā vai sekot līdzi informācijai sociālajos tīklos, lai nepalaistu garām īpašos piedāvājumus.

Ja Jūsu mērķis ir ietaupīt, saglabājiet elastību attiecībā uz savām vēlmēm. Ir labi zināt, kas tieši Jums ir nepieciešams, bet apsveriet arī alternatīvas opcijas, jo, ļoti iespējams, kāds cits risinājums būs tikpat labs, taču izmaksās mazāk.

Nesteidzieties

Ja vien tas ir iespējams, nesteidzieties. Salīdziniet vairākus piedāvājumus, domājiet ilgtermiņā. Der arī atcerēties to, ka lielākiem pirkumiem svarīgs kritērijs ir ne tikai cena, bet arī kvalitāte, tādēļ Jūsu mērķis ir atrast risinājumu, kas apvieno abus šos faktorus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.