Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kā izvēlēties nodokļu konsultācijas? Padomi, kas palīdzēs

Nodokļi ir sāpīgs jautājums daudziem cilvēkiem. Izprast, ko un kā maksāt, var šķist kā neiespējamā misija, it īpaši, ja nav iepriekšējas pieredzes. Ja arī tev rodas satraukums, vien iedomājoties par kārtējām deklarācijām, apsver iespēju izmantot nodokļa konsultanta pakalpojumus.

Šajā rakstā uzzināsi, kā izvēlēties sev piemērotāko speciālistu un no kādām kļūdām ieteicams izvairīties.

Izproti savas nodokļu vajadzības

Lai izvēlētos sev piemērotākās nodokļu konsultācijas, vispirms ir svarīgi saprast, kāda palīdzība tev ir nepieciešama. Ja vajadzīgs aizpildīt gada deklarācijas, tad, visticamāk, pietiek ar grāmatveža pakalpojumiem. Ja nepieciešama palīdzība jau nopietnākos jautājumos, tad zinošs nodokļu konsultants būs zelta vērtē.

Atbildes uz saviem jautājumiem vari atrast arī pie jurista, taču ne visi ir specializējušies darbā ar nodokļiem.

Gūsti ieteikumus no paziņām un biznesa partneriem

Kad esi sapratis, kādi pakalpojumi tev ir nepieciešami, tad vari sākt meklēt piemērotāko speciālistu. Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā atrast profesionāli, ir apvaicāties savai ģimenei, paziņām un biznesa partneriem. Ļoti iespējams kāds ir izmantojis šādus pakalpojumus, tāpēc varēs ieteikt labu speciālistu.

Atceries noskaidrot, kādos jautājumos viņi meklēja palīdzību. Galu galā – ja pārstāvi akciju sabiedrību, visticamāk, tev ir atšķirīgas vajadzības nekā pašnodarbinātajam, līdz ar to arī speciālista izvēle var būt atšķirīga. Kad esi veicis aptauju starp pazīstamajiem, tad vari pievērsies meklējumiem tīmeklī. Dažos gadījumos šis ir riskantāks variants, jo nekad nezini, kādas kvalitātes pakalpojumu saņemsi.

Aprunājies, pirms piekrīti sadarbībai

Labākie nodokļu konsultanti tiešsaistē izvieto atsauksmes no saviem iepriekšējiem klientiem. Tas, protams, sniedz ieskatu pakalpojumā, ko saņemsi, taču nekas nevar aizstāt personisku sarunu. Tas ir īpaši būtiski, ja meklē nodokļu konsultantu, ar ko sadarboties ilgtermiņā. Ja kāds tavā vietā veidos nodokļu atskaites un, iespējams, pat veiks maksājumus, ir būtiski, lai valda savstarpēja uzticība.

Ideālajā gadījumā – noskaidro, kā tavi dati tiks uzglabāti, kā nepieciešams veikt maksājumus (vai nodokļu konsultantam ir stundas likme vai samaksa ir par vienu veidlapu) u.tml. Arī mūsu komanda labprāt aprunājas ar potenciālajiem klientiem pirms sadarbības uzsākšanas. Šādā veidā ir iespējams izvairīties no nevajadzīgiem pārpratumiem.

Salīdzini likmes

Izvēlēties nodokļu konsultantu, balstoties uz zemāko likmi, ir milzu kļūda. Un tomēr – salīdzināt, par kādu cenu pakalpojuma sniedzēji piedāvā savu darbu, vienmēr ir vērtīgi, it īpaši, ja nodokļu konsultācijas izmantosi pirmo reizi.

Jāteic, ka nozarē speciālisti mēdz pieņemt samaksu dažādos veidos. Daži izvēlas stundas likmi, citi priekšroku dod samaksai par iesniedzamajām veidlapām. Mēs saviem klientiem piedāvājām nodokļu konsultācijas par konkurētspējīgu cenu, balstoties uz nozares tendencēm.

Pievērs uzmanību brīdinājuma signāliem

Ne visi, kas dēvē sevi par nodokļu konsultantiem, ir profesionāļi. Tieši tāpēc ir svarīgi pievērst uzmanību brīdinājuma signāliem, kas var liecināt, ka speciālists nodokļu jautājumos ir nekompetents. Neuzķeries uz konsultantiem, kuri sola iespaidīgu nodokļu atmaksu. Tāpat kā citos jautājumos – ja tas izklausās pārāk labi, lai būtu patiesība, tad, visticamāk, kaut kas nav kārtībā.

Ja vien tavi ienākumi, ģimenes stāvoklis vai nodokļu likumi nav būtiski mainījušies, summai, ko saņem atmaksā, gadu no gada ir jābūt līdzīgai. Esi piesardzīgs, ja nodokļa konsultants apgalvo, ka var būtiski palielināt tavus ienākumus. Ja par nodokļu konsultantu nav pieejamas atsauksmes tiešsaistē, arī tas ir brīdinājuma signāls. Tāpat atceries uzticēties savām iekšējām izjūtām. Ja liekas, ka speciālists ir aizdomīgs, iespējams, ka tā patiešām ir.

Atrast piemērotu nodokļu konsultantu nav vienkāršs uzdevums, taču tas ir iespējams. Ja vēlies saņemt palīdzību no profesionāļiem ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi, mūsu komanda labprāt palīdzēs!

SIA “Breicis” nodokļu konsultācijas ir svarīgākā darbības joma, tāpēc varam sniegt padomus jebkurā ar tiem saistītā jautājumā. Sazinies ar mums šodien, lai noskaidrotu sadarbības iespējas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.