Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

KĀ IZVĒLĒTIES AUTOMĀTISKO KAFIJAS APARĀTU

Automātiskie kafijas automāti ir ierīces, kas sastop noteiktus kritērijus: tās spēj samalt pupiņas, pumpēt ūdeni, līdz tas sasniedz vēlamo temperatūru un uzvārīt kafiju, izmantojot nepieciešamo daudzumu karstā ūdens. Automātiskie kafijas automāti ielies kafiju tieši krūzē; daži modeļi var uzreiz saliet pat divas krūzes. Lielākajai daļai mašīnu ir automātiska tīrīšanas funkcija, tāpēc rūpēties par automātisko kafijas aparātu ir ļoti vienkārši. Ir iespējams arī izvēlēties mašīnu, kurai klāt ir arī piena putotājs – tas palīdz ātri un bez grūtībām pagatavot kafijas dzērienus ar pienu. Ir vēl labākas alternatīvas – automātiskas mašīnas, kas var pagatavot dzērienus ar pienu, kā kapučīno, makiato utt. ar vienu pogas spiedienu. Ir diezgan daudz izvēles, tāpēc pārliecinieties, ka izlasāt visu pieejamo informāciju pirms pirkšanas un zināt vissvarīgākos kritērijus savai mājvietai.

Kafijas aparāta kontrole

Cik viegli vai grūti ir kontrolēt automātu ļoti ietekmē tā funkciju daudzums. Piemēram, ja pārsvarā dzerat melnu kafiju, jums būs iespēja to pagatavot ar vienu pogas spiedienu. Ja jums patīk arī dzērieni ar pienu, tad būs daudz vairāk funkciju, tāpēc mašīnas kontrolēšana kļūs nedaudz sarežģītāka. Tomēr, redzēsiet, ka ir arī kafijas automāti, kas taisa kafiju ar pienu ar vienu pogas spiedienu un kurus ir ļoti viegli kontrolēt. Tāpēc pārliecinieties, ka kafijas automātu ir viegli izmantot, un izlemiet, vai jums vajadzēs daudzās kontroles opcijas pamatojoties uz kafijas veidu, ko parasti dzerat.

Kafijas pagatavošana ar pienu

Automātiskie kafijas automāti, kuriem klāt ir piena putotājs, var viegli pagatavot dažādus kafijas dzērienus ar pienu – lates, kapučīno, makiato utt. Ja jūs domājat par ieguldīšanu automātiskajā kafijas automātā, pajautājiet sev: “Cik bieži es pagatavoju šādus dzērienus?” Ja negatavojot sarežģītus dzērienus ar pienu bieži, varbūt nav laba doma ieguldīt šāda veida mašīnā. Papildus funkcijas palielinās cenu, tāpēc ir vērts kādu laiku padomāt, vai tās patiešām ir nepieciešamas. Atcerieties, ka dzērienu ar pienu pagatavošanai būs vajadzīgs daudz vairāk uzturēšanas un tīrīšanas, tā kā ir svarīgi nevainojami atbrīvoties no piena paliekām.

Kafijas dzirnaviņas

Dažiem automātiskajiem kafijas automātiem ir opcija, kas atļauj izvēlēties vēlamo maluma līmeni. Tā kā kafijas izvēles ir ļoti individuālas, šāda funkcija ir ļoti noderīga – ja jums patīk stipra un rūgta kafija, jums vajadzētu izvēlēties smalku malumu, tomēr ja meklējat maigāku dzērienu, izvēlieties rupjāku malumu. Dzirnaviņām var būt metāla vai porcelāna dzirnakmeņi. Porcelāna nesen ir kļuvuši populārāki, jo tie malšanas laikā labāk saglabā pupiņu garšu.

Kafijas automāta jauda

Jūsu kafijas automāta jauda tieši ietekmē kafijas stiprumu un pagatavošanas ātrumu. Ja jūs izvēlaties mājas kafijas automātu vai kaut ko priekš maza biroja, vislabāk ir skatīties uz opcijām ar 1000-1500 vatiem. Ja jums patīk stipra kafija, bet negribat ieguldīt spēcīgā mašīnā, atcerieties, ka kafijas dzērienu pagatavošana varētu aizņemt vairāk laika.

Citi svarīgi kritēriji

Kad izvēlaties automātisko kafijas automātu, pievērsiet uzmanību ūdens tvertnes tilpumam. Ja meklējat kafijas automātu birojam, tad vislabāk ja ūdens tvertnes tilpums ir ne mazāks par 1.5 L. Tā ir laba doma arī modeļiem, kuri reizē var pagatavot divas kafijas krūzes. Tā kā kafijas automātus parasti novieto atvērtā vietā, tad ir svarīgi arī, ka jums patīk kafijas automāta dizains – daudzo opciju dēļ jūs viegli atradīsiet kaut ko piemērotu savam interjeram. Tāpat varētu būt labi pavadīt laiku meklējot informāciju par ražotājiem, tā kā to ir tik daudz, tas varētu palīdzēt samazināt savas izvēles iespējas līdz visuzticamākajiem un cienījamākajiem ražotājiem. Visi šie aspekti ir svarīgi, kad jāizdara izvēle par kafijas automātu, tomēr, ja neesat pārliecināti, ir labāk konsultēties ar speciālistu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.