Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jēkabpilī uzsāk Latvijā lielākā saules enerģijas parka izbūvi

Green Genius saules parks Lietuvā. Attēls no greengenius.com

Atjaunojamās enerģijas uzņēmums Green Genius, kas darbojas astoņās Eiropas valstīs, noslēdzis līgumus ar divām Vācijas bankām par 87 miljoniem eiro, lai finansētu Latvijā lielākā un Baltijā otra apjomīgākā uz zemes izvietotā saules enerģijas parka izbūvi Jēkabpilī. Green Genius saņēmis aizņēmumu no Berenberg Bank 26 miljonu eiro apmērā, savukārt lielākā Ziemeļvācijas banka Nord LB projekta īstenošanai izsniegusi 61 miljonu eiro aizdevumu. Elektroenerģijas ražošanu jaunajā saules elektrostacijā ar 121 megavatu jaudu plānots uzsākt nākamā gada vidū.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jēkabpils saules enerģijas parks būs novietots netālu no Jēkabpils, bijušā lidlauka teritorijas tuvumā. Tas aizņems kopumā 151 ha lielu platību. Kopējās investīcijas plānotas vairāk nekā 100 miljonu eiro apmērā.

Jēkabpils saules enerģijas parkā elektroenerģijas ražošana tiks uzsākta 2025. gada vidū. Tādējādi ik gadu tiks ietaupīts 121 tūkstotis tonnu CO2.

Par Green Genius:

“Green Genius” ir atjaunojamās enerģijas uzņēmums, kas izstrādā, izbūvē un īsteno saules, biogāzes, vēja un zaļās ūdeņraža enerģijas projektus. Patlaban uzņēmums īsteno atjaunojamās enerģijas projektus ar kopējo jaudu virs 2,6 GW dažādās attīstības un būvniecības stadijās astoņās Eiropas valstīs. Uzņēmumam ir vairāk nekā 15 gadu darbības pieredze. Ik gadu “Green Genius” saražo aptuveni 315 GWh zaļās enerģijas, ietaupot vairāk nekā 210 tūkstošus tonnu CO2 – aptuveni tāds ir apjoms, ko gada laikā absorbē desmit miljoni koku. “Green Genius” ir daļa no starptautiskās uzņēmumu grupas “Modus Group”, kas darbojas 11 Eiropas tirgos. Vairāk informācijas: www.greengenius.com.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.