Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jēkabpilī ūdens līmenis Daugavā turpina kāpt ar ātrumu 3 cm stundā.

Aizsargdambja stiprināšanas darbi piektdienas vakarā. Foto no Jēkabpils pašvaldības.

Plūdu dēļ Jēkabpilī šopēcpusdien izsludināta steidzama evakuāciju Pļaviņu ielas posmā no Arvīda Žilinska mūzikas skolas līdz Celtnieku ielai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dienas laikā Jēkabpilī turpinājās Daugavas aizsargdambja stiprināšana un pašlaik nav vērojama situācijas pasliktināšanās. Jēkabpils mērs Raivis Ragainis teic, ka dambja pārraušana būtu traģiska, jo nozīmētu, ka ūdens un ledus masa ar vairākus metru augstu vilni burtiski iznīcinātu apdraudēto pilsētas mikrorajonu.

Taču ūdens līmenis turpina paaugstināties un jau esot sasniedzis 8,66 metru atzīmi.

Ragainis zināja teikt, ka ūdens līmeņa paaugstināšanās notiek apmēram pa trīs centimetriem stundā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots, Jēkabpilī, kur Daugavas plūdu ūdeņi šodien sākuši grauzt aizsargdambi, bīstamākajā vietā tas ticis nostiprināt.

Pļaviņu ielā 60, kur bija vislielākā bīstamība, veikti dambja nostiprināšanas darbi un novērsti draudi zemes nogruvumam, bet dambja nostiprināšana turpinās, jo ūdens sūkšanās caur dambi konstatēta arī citās vietās. Cilvēki tiek aicināt nekādā gadījumā nenākt uz dambi, tostarp lai netraucētu tā stiprināšanas darbus.

Šodien ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils sasniedza otro augstāko atzīmi novērojumu vēsturē. Augstāks ūdenslīmenis šajā upes posmā novērots vien 1981.gada plūdos, kad tas sasniedza 8,97 metrus virs novērojumu stacijas nulles līmeņa, liecina Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) izplatītā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tuvākajās dienās nav sagaidāma situācijas ātra uzlabošanās. Pat ja atkusnī Daugavas ūdeņi cauri ledus sastrēgumam izlauzīs ceļu uz Pļaviņu ūdens krātuvi, atgriežoties salam, atsāksies vižņu blīvēšanās un no jauna sagaidāma ūdens līmeņa paaugstināšanās, pausts paziņojumā.

Šādos apstākļos pilsētā notiek daļas iedzīvotāju evakuācija, viņus pagaidām izmitinot skolu telpās.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.