Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jēkabpilī turpina stiprināt aizsargdambi

Applūdušās mājas Jēkabpilī Pļaviņu ielā. Imanta Kaziļuna foto.

Jēkabpils aizsargdambja stāvoklis tiek monitorēts ik stundu, informē Jēkabpils novada mērs Raivis Ragainis. Vietvaras vadītājs šodien tikās ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Māri Sprindžuku (AS) un iekšlietu ministru Māri Kučinski (AS). Ragaini ļoti apmierināja ministru izpratne par situāciju, kā arī to, ka galvenais šajā brīdī ir netraucēt pašvaldībai veikt plūdu seku mazināšanas pasākumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Viņi bija pārliecināti, ka situācija labāk redzama uz vietas, tāpēc arī atbrauca. Viņi pārliecinājās par to, ka neviena “Zoom” tiešsaiste nedos priekšstatu par to, kā un kas te notiek. Viņi saprata, ka pats galvenais ir nevis traucēt, it kā palīdzot, bet palīdzēt, kad ir vajadzība,” stāstīja Ragainis, piebilstot, ka visas iesaistītās institūcijas patlaban “tur roku uz pulsa”.

Jēkabpilī applūst arvien jaunas teritorijas, taču to apmēri netiek mērīti. Tā vietā tiek aprēķināts, kuras teritorijas varētu applūst nākamās. Ragaiņa ieskatā situācija, ka ūdens pirms dambja ienāk pilsētā, patlaban ir pat kaut kādā mērā pozitīva, jo ūdens attece samazina spiedienu uz dambi.

Visi bīstamie dambja bojājumi līdz šim tikuši novērsti. “Brīžam brīnos, kā izdevās saglābt dambi,” par paveikto stāsta Ragainis. Patlaban dambis katru stundu tiek rūpīgi monitorēts un pārbaudīts, un, ja rodas sūce, tad tā tiek novērsta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ragainis ir ļoti pateicīgs visiem, kas šajās dienās piedāvā dažāda rakstura palīdzību. “Manu kolēģu, mēru, uzņēmumu atsaucība un piedāvājumi palīdzēt ir fantastiski. Jūtos tik ļoti pieskatīts un atbalstīts! Katrs gatavs piedāvāt dažādas vajadzīgas lietas,” pastāstīja pašvaldības vadītājs.

Kā ziņots, Daugavas abos krastos dzīvojošajiem jēkabpiliešiem nekavējoties jāevakuējas, paziņojumā uzsver Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Operatīvās vadības pārvalde.

Aizsargdambja nestspēja turpina samazināties. Iedzīvotājiem no Daugavas kreisā un labā krasta pilsētas robežās, kā arī no teritorijas starp Rembertiem un Punu muižu kritiski jāizvērtē situācija un nekavējoties jāevakuējas, brīdina VUGD.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jēkabpils novada pašvaldība iepriekš informēja, ka aizsargdambja nestspēju negatīvi ietekmējis ilgstoši augstais ūdens līmenis Daugavā.

“Kad tas bruks, ūdens un ledus masa ieplūdīs pilsētā ļoti ātri un evakuācija var kļūt neiespējama. Tāpēc šobrīd evakuācija no apdraudētajām pilsētas teritorijām ir kritiski svarīga iedzīvotāju dzīvībai un drošībai,” uzsver pašvaldībā, piebilstot, ka ledus-ūdens masā glābšanas darbi ir praktiski neiespējami.

Kā ziņots, sestdien no rīta ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils sasniedzis 8,92 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēdējās diennakts laikā ūdens kāpis par aptuveni 70 centimetriem, līdz 1981.gada plūdu rekordam atlikuši mazāk nekā desmit centimetri. Īsi pēc plkst.9 ūdens līmenis bija pacēlies līdz 8,92 metriem virs novērojumu stacijas nulles punkta, savukārt vēsturiski augstākais rādītājs šajā vietā fiksēts 1981.gada 31.martā – 8,97 metri virs stacijas nulles punkta.

Pilsētā turpinās aizsargdambja stiprināšana, bet pilsētā pamazām applūst arvien plašākas teritorijas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.