Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jauns būvnieks sadārdzina izmaksas. Uzņēmums, kurš uzvarēja iepirkumā, paziņojis, ka atsakās no objekta

Daugavas un Upes ielas krustojums Pļaviņās. Foto no google.com/maps

Tuvākajā laikā bija paredzēts sākt Daugavas ielas posma remontu Pļaviņās, bet darbi tomēr tik drīz nesāksies, jo jāizraugās jauns būvnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daugavas ielas posma pārbūve paredzēta divās daļās — no Raiņa ielas līdz Odzienas ielai un no Odzienas ielas līdz Upes ielai. Aizkraukles novada domē noslēdzās iepirkums šiem darbiem, un par uzvarētāju no septiņiem pretendentiem ar zemāko cenu atzīta SIA “Viona”, kura šos darbus bija paredzējusi veikt teju par 500 000 eiro lētāk, nekā bija nākamais lētākais piedāvājums. Abu daļu būvdarbu izmaksas bija paredzētas 1 185 274,84 eiro, un par šādu summu veikts pašvaldības aizņēmums Valsts kasē.

Pļaviņu apvienības pārvaldes vadītājs Andris Ambainis informēja, ka uzņēmums, kurš uzvarēja iepirkumā, tomēr paziņojis, ka atsakās no šī objekta, jo ir pārāk noslogots un tam trūkst darbaspēka, lai īstenotu šādu projektu. Šobrīd notiek pārrunas ar nākamo pretendentu iepirkumā, bet nepieciešami papildu līdzekļi, par ko jāizlemj pašvaldībā, un izmaiņas jāsaskaņo ar Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomi.

Par šo jautājumu sprieda Aizkraukles novada domes Finanšu un tautsaimniecības jautājumu komitejā, kur bija arī iebildes, bet deputāti tomēr konceptuāli vienojās atbalstīt plānotos darbus. Par to gan vēl jālemj domes sēdē, kas notiks šonedēļ. Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums atzina, ka izmaiņas nav patīkamas, bet iesākto tomēr vajadzētu pabeigt. Līdz ar to kopējais aizņēmumu “grozs” Pļaviņās ir pietiekami iespaidīgs, īstenojot jau Raiņa ielas un pilsētas bibliotēkas pārbūvi, kas ir apjomīgi projekti. Tomēr tas viss ir nepieciešams infrastruktūras sakārtošanā.

Ja visi lēmumi būs labvēlīgi, Daugavas ielas posma pārbūve varētu sākties oktobrī. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.