Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jaunjelgavietei Margaritai Savickai pasniegts baznīcas augstākais apbalvojums

Jaunjelgavas Mārtiņa Baltā evaņģēliski luteriskā baznīca šogad ir jubilāre — kopš tās iesvētīšanas 1957. gada 28. aprīlī pagājuši 65 gadi. Lai pieminētu šo notikumu, kā arī lai draudzes priekšniecei Margaritai Savickai pasniegtu augstāko Baznīcas apbalvojumu, Jaunjelgavā viesojās Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas bīskaps Einārs Alpe.
Mazā baznīca šajā dienā bija aizpildīta līdz pēdējai vietai. Lai arī bīskaps te iegriežas pāris reižu gadā, katra viņa vizīte ir īpašs notikums. Šajā reizē īpaši godināja draudzes priekšnieci Margaritu Savicku, kurai bīskaps pasniedza Baznīcas augstāko apbalvojumu — “Uzticības vairogu” — par viņas astoņiem darbības gadiem šajā amatā, organizējot, vadot dievnama saimniecisko un garīgo dzīvi.
Apveltīta ar neizsīkstošu enerģiju
Bīskaps Einārs Alpe, uzrunājot draudzi, cita starpā uzsvēra arī vēsturiski nozīmīgo jaunjelgaviešu lēmumu — celt baznīcu. “Skatoties šodien uz pilno baznīcu, ir tā sajūta, ka bija vērts. Vērts likt pirmo stūrakmeni, jo, redz, pēc 65 gadiem svētdienā tā joprojām ir pilna. Svētdienās katrā dievkalpojumā šeit nāk ļaudis. Viņi Dieva vārdu aiznes saviem cilvēkiem, dzīvo ar to pārējās nedēļas dienas,” sacīja bīskaps.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.