Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jaunjelgavā vairs nedarbojas zupas virtuve

Zupas virtuve Jaunjelgavā. Foto no “Staburaga” arhīva

Ar janvāri Jaunjelgavā vairs nedarbojas zupas virtuve, kas trūcīgajām personām nodrošināja iespēju tikt pie vismaz vienas kārtīgas un siltas maltītes dienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pakalpojumu nodrošināja Aizkraukles novada sociālais dienests. Ēdienu gatavoja pirmsskolas izglītības iestādes “Atvasīte” darbinieces, maltīti saņemt varēja Latvijas Sarkanā krusta telpās. Zupas virtuve ziemas sezonā Jaunjelgavā darbojās ilgus gadus. To ieviesa laikā, kad bija cita veida pabalstu sistēma un cits dzīves līmenis. Šogad šī pakalpojuma saņēmēju skaits Jaunjelgavā ir krietni sarucis, šosezon pieteicās vairāk nekā desmit cilvēku. No šī gada palielinās visi pamata pabalsti — garantētā minimālā ienākuma un mājokļa pabalsts. Trūcīgās personas saņem pārtikas pakas. Tā kā esošā situācija nav tik draudīga un cilvēkiem ir iespējami citi atbalsta veidi, zupas virtuves pakalpojumu nolēma neturpināt. “Zupas virtuves jēga bija nodrošināt siltu ēdienu cilvēkiem, kas paši nevar vai neprot to pagatavot, vai ir citas grūtības. Tie bija individuāli gadījumi, kuru šobrīd nav. Ja tādi būs, mēs tos risināsim atsevišķi. Piemēram, maltīti iespējams pasūtīt un nogādāt trūcīgajai personai. Publisko izdali beidzam,” skaidro Edvarts Pāvulēns, Aizkraukles novada sociālā dienesta vadītājs. Trūcīgās personas, kurām pienācās siltā ēdiena izdale, par pakalpojuma beigšanu tika informētas savlaikus, decembra sākumā.

Tādu pašu iemeslu dēļ ēdiena izdale šogad netika sākta arī Daudzesē. Izpētot situāciju noskaidrojās, ka liels ir ieraduma spēks. Būtībā cilvēkiem netrūka iespēju un aprīkojuma, lai siltu maltīti pagatavotu mājās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.