Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jaunjelgavā pasniegti apbalvojumi konkursā “Sēlijas laiks Ziedonim”

Baibas Skabas foto

Jaunjelgavas kultūras centrā pulcējās ļaudis no visiem Sēlijas novadiem – Aizkraukles, Jēkabpils un Augšadaugavas, lai pasākuma “Sēlijas laiks Ziedonim” cildināšanas ceremonijā “Laiks Sēlijai uzplaukt” godinātu un apbalvotu tos darbīgos, prasmīgos, neatlaidīgos ļaudis, kuri prot strādāt, dalīties un lepoties ar paveikto, ar to, ka dzīvo Sēlijā, ar to, ka ir sēļi, ar to, ka nes Sēlijas vārdu savā sirdī, Latvijā un pasaulē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tradīcija cildināt darbīgos ļaudos pasākumā “Laiks Ziedonim” aizsākta 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veikmsi un savpatību. Līdz šim piecus gadus tika rīkots pasākums “Zemgales laiks Ziedonim”, bet nu jau otro gadu atsevišķs pasākums tiek rīkots arī Sēlijas reģionā. Pirmā cildināšanas ceremonija “Sēlijas laiks Ziedonim” notika Jēkabpils novada Zasā, bet nu šis gods ticis Jaunjelavai, kas ir kā vārti uz Sēliju. Pagājušajā gadā pasākuma devīze bija “Laiks Sēlijai atvērties”, šī gada ceremonijais dots nosaukums – “Laiks Sēlijai uzplaukt”. Šī konkursa mērķis ir apzināt un godināt personas no vēsturiskā Sēlijas novada, cilvēkus, kuri dzīvo ar mīlestību pret zemi, darbu un apkārtējiem, atbilst konkursa vērtībām, iedvesmo citus un mudina līdzdarboties un sekot viņu idejām. “Sēlis droši vien ir vismazāk atklātais latvietis, jo sēlis pats neatklājas, sēli, tāpa kā pašu Sēliju, vajag atklāt, bet, kad to esi izdarījis, krietnais un stiprais sēlis, lepnā un dižā Sēlijas reiz iekritusi sirdī no tās ārā vairs netiks. Un tikai paši sēļi ziņa, kur viņi ņem enerģiju, kur rod drosmi un kur smeļas neatlaidību,” pasākuma atklāšanā sēļus raksturoja pasākuma vadītājs, “Sēlijas laiks Ziedonim” balvas “Sēlijas kedas” 2022. gada ieguvējs un Jaunjelgavas kultūras centra mākslinieciskais vadītājs Eduards Kaļķis.

Par akrtīvu darbošanos pētniecībā, zinātnē un izglītībā ablavojumu “Sēlijas taureņu uzbrukums” saņēma Benita Štrausa no Bebrenes pagasta Dvietes.

Jānis Dzimtais no Viesītes – apbalvojums novadpētniecībā “Sēlijas Kedas”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par aizrautīgu un radošu darbu lokālu teritoriju un to kultūras tradīciju izpētē un attīstībā, tādējādi veicinot latviskumu un iesakņotību apbalvojumu “Sēlijas kedas” saņēma Jānis Dzimtais no Viesītes – cilvēks ar nerimstošu meklētāja jeb pētnieka garu.

Apbalvojumu “Sēlijas zemi es mācos” saņēma Ilze Stabulniece no Kaplavas pagasta. Tautsaimniecības nominācijā godina cilvēku, kurš veic videi draudzīgu saimniekošanu, attīsta tradicionālu vai inovatīvu biznesu un izkopj vidi un Latvijas ainavu.

Apbalvojums bērniem un jauniešiem “Sēlijas Rabarbers” saņēma Dāvids Borovskis no Zasas pagasta. Nominācijā apbalvojums pasniegts jaunietim vecumā līdz 25 gadiem, kura dzīvē un darbībā izpaužas visas apbalvojuma vērtības.

Nominācijā “Dzīve mākslā” apbalvojumu “Sēlijas Bize” saņēma Ingrīda Degtjarova no Kaldabruņas. Nominācijā par dzīvi mākslā apbalvojums pasniegts cilvēkam, kas aizrautīgi darbojas kādā no mākslas jomām, iesaistot un iedvesmojot citus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.