Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jaunjelgavā pārtraukta siltuma piegāde Liepu, Mednieku un Smilšu ielas mājām, pirmsskolas izglītības iestādei “Atvasīte” un vidusskolai

SIA “EkoSils” katlumāja Jaunjelgavā, kuras dēļ bez siltuma palikusi daļa pilsētas. Foto no “Staburaga” arhīva

Jaunjelgavā bojāta apkures katla dēļ pārtraukta centralizētās siltumenerģijas piegāde Liepu, Mednieku un Smilšu ielas daudzdzīvokļu mājām, pirmsskolas izglītības iestādei “Atvasīte” un vidusskolai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakar Jaunjelgavas apvienības pārvaldes vadītāja no iedzīvotājiem saņēma informāciju, ka daudzdzīvokļu mājās netiek nodrošināta apkure un nav arī siltais ūdens. Pārbaudot informāciju, tika konstatēts, ka privātā uzņēmēja SIA “EkoSil” katlu mājā, kura piegādā siltumenerģiju daudzdzīvokļu mājām Liepu un Mednieku ielās un pašvaldības ēkām – skolai, bērnudārzam, ārstu praksēm un birojiem iznomātām telpām Smilšu un Uzvaras ielās ir bojāts apkures katls, tādēļ “EkoSil” ir pārtraucis sniegt siltumapgādes pakalpojumu.

Pašvaldība ir sākusi izmantot savus rezerves resursus, tas ir, iepriekš izmantotu katlu māju, kura bija paredzēta skolas un pirmsskolas ēku apkurei, pašlaik nodrošinot nepieciešamo temperatūru.

Uzņēmējs SIA “EkoSil” ir informējis pašvaldību, ka risina katla elektroniskās vadības sistēmas bojājumu, taču nav prognozējams, cik ātri to būs iespējams paveikt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Situācija esot sarežģīta, jo Jaunjelgavā minētajās ēkās siltumenerģiju apkurei un siltā ūdens piegādei ražo komersants SIA “EkoSil”, izmantojot šķeldu, tāpēc nav bijis pamats iepriekš sagādāt malku šo ēku apkurei, norāda pašvaldība.

Pašvaldība oficiāli fiksējusi faktu, ka komersants nespēj pildīt līgumu un nepiegādā tajā norunāto siltumenerģiju, plānots arī komersantam SIA “EkoSil” piestādīt aprēķinu par līguma neizpildes rezultātā pašvaldībai radītajiem izdevumiem un zaudējumiem.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.