Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jaunjelgavā izstādītas gleznas dinamikā šķidrā akrila tehnikā


“Iztēles jautājums” — ar tādu nosaukumu Jaunjelgavas bibliotēkā apskatāma Valentīnas Žukures darbu izstāde. Māksla vienmēr viņai bijusi līdzās un ikdienai piešķīrusi košākas krāsas.


Kā teic Valentīna, viņa nav dzimusi Jaunjelgavā, tomēr te mācījusies un studiju gados aizvadījusi brīvdienas. Arī tagad laiku palaikam var sastapt, kad viņa apciemo mammu, kaut visu laiku ir ceļā starp Rīgu, Alūksni un Jaunjelgavu.Valentīna studējusi arhitektūru, septiņus gadus nostrādājusi Alūksnē, kur bijusi pilsētas arhitekte. Tā kā profesija savā ziņā arī ir māksla, interese par gleznošanu nav nejauša. Agrāk tapa gan zīmējumi, gan darbi akvareļtehnikā, bet tā bija nodarbe savam priekam. 2019. gada beigās sākusi izkopt šķidrā akrila tehniku, kas vēl ir relatīvi jauns mākslas virziens. Sākoties pandēmijai, radās vairāk brīva laika šo tehniku izkopt arvien vairāk. “Es beidzot apstājos, ieskatījos dziļāk sevī un izvilku ārā iemīļoto nodarbošanos,” saka māksliniece.Darbu bija sakrājies daudz, un tuvākie cilvēki ieteikuši tos neslēpt azotē, bet izstādīt plašākai apskatei. Šī ir jau trešā personālizstāde Jaunjelgavā. Pagājušajā vasarā kopā ar citiem Vidzemes māksliniekiem Valentīna iesaistījās izstādes “145 metri virs jūras līmeņa” veidošanā. Izstāde tika rīkota Gulbenē par godu mākslinieka novadnieka Jāņa Brektes 100 gadu jubilejai un virtuālā versijā apskatāma joprojām. Interesenti citus Valentīnas darbus var apskatīt arī “Instagram” vietnē, profilā @zukurart.


Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.