Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jaunjelgavā dibina vokālo ansambli

Jaunjelgavas kultūras centrā drīzumā būs par vienu māksliniecisko kolektīvu vairāk — tiek dibināts pieaugušo jauktais vokālais ansamblis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skanīgo balsu īpašnieki aicināti uz noklausīšanos 11. jūlijā no pulksten 17 kultūras centrā. Mēģinājumi notiks pirmdienās pulksten 18.30 kultūras centra lielajā zālē. Ansambļa vadītāja būs Diāna Austra Salmiņa, kura ir arī Jaunjelgavas jauktā kora “Vīgante” diriģente un Staburaga muzikālās apvienības vadītāja.

Tagad viņas dzīvesvieta ir Jaunjelgava, bet jau iepriekš viņai bija iecere dibināt ansambli tieši šeit un atstāt vēl kādu muzikālu nospiedumu novadā. “Vēlos izveidot ansambli ar augstu kvalitāti, lai varam dziedāt daudzbalsīgi, arī a cappella — bez pavadījuma. Ceru, ka interesi izrādījušie dalībnieki būs ar labām vokālajām dotībām, lai pēc iespējas ātrāk varam sākt aktīvi uzstāties. Vokālo dotību noslīpēšana var prasīt vairākus gadus, es ceru, ka mēs īsā laikā spēsim vienoties dziesmā un sevi parādīt klausītājiem jau tuvākajā laikā, teiksim, valsts svētkos. Svarīgi, lai dziedātgribētājiem ir laba dzirde un ritma izjūta, tad mēģinājumu process ritēs raiti. Gribētos realizēt kaut ko interesantu, es arī pati rakstu dziesmas. Varētu dziedāt četrbalsīgi vai pat sešbalsīgi, ja katrs var noturēt savu balsi. Repertuāra izvēle būs visnotaļ atkarīga no dalībnieku sastāva. Galvenā vīzija — dziedāt bez pavadījuma,” redzējumu atklāj Diāna Austra Salmiņa.

Ansamblis ir muzikāls kolektīvs, kurā ir, maksimums, 12 dalībnieku, pēc tam jau tas ir kamerkoris. Diāna Austra Salmiņa domā, ka optimāls dalībnieku skaits ansamblī būtu astoņi dziedātāji. Tas kolektīvam ļautu būt arī mobilam, dodoties koncertos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.