Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jaunieši var pieteikties darbam vasarā. Alga 700 eiro pirms nodokļu nomaksas

Ilustrācija veidota ar canva.com Foto: Pressmaster

Ar 15. februāri spēkā stājušies Aizkraukles novada domes noteikumi “Skolēnu vasaras nodarbinātības organizēšanas kārtība Aizkraukles novada pašvaldībā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad un turpmākajos gados Aizkraukles novada pašvaldības budžetā paredzēto līdzekļu ietvaros plānots nodrošināt Nodarbinātības valsts aģentūras aktīvās nodarbinātības pasākumu “Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs”.

Lai vasaras brīvlaikā Aizkraukles novada izglītojamajiem būtu iespēja gūt gan papildu ienākumus, gan darba iemaņas un pieredzi, jaunas prasmes un zināšanas, bija nepieciešams pieņemt noteikumus par kārtību, kādā organizējama bērnu un jauniešu, kas deklarēti Aizkraukles novadā, nodarbinātība vasaras brīvlaikā.

Saskaņā ar noteikumiem skolēnu vasaras nodarbinātības aktivitāšu organizēšanu vasaras periodā piedāvā Aizkraukles novada pašvaldības dibinātas iestādes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolēni tiek nodarbināti uz pilnu amata likmi, un viņu darba samaksai jāatbilst valstī noteiktajai minimālajai mēneša darba algai — 700 eiro pirms nodokļu nomaksas. Šovasar jauniešiem novada pašvaldībā un tās dibinātajās iestādēs paredzētas 127 darba vietas. Skolēnu atlase dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā notiek atklātā konkursā. Šogad konkurss tika izsludināts 11. martā, un tas ilgs līdz 10. aprīlim. Aizkraukles novada pašvaldībā konkurss par darba vietu sadalījumu notiek otro gadu pēc kārtas, un piedalīties tajā var novadā deklarētie jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri mācās vispārējās, speciālajās vai profesionālajās izglītības iestādēs.

Jauniešiem, kuri vēlas strādāt Aizkraukles novada pašvaldībā un tās dibinātajās iestādēs, jāiepazīstas ar pašvaldības izstrādāto kārtību un jāiesniedz aizpildīta pieteikuma anketa, kurā arī motivēta vēlme strādāt kādā no pašvaldības piedāvātajām darba vietām. Skolēnu nodarbinātības laiks — no 1. jūnija līdz 31. augustam.

Pieteikumus dalībai konkursā var iesniegt:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* klātienē Aizkraukles novada valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros;
* nosūtot pa pastu Aizkraukles novada pašvaldībai Lāčplēša ielā 1A, Aizkrauklē, Aizkraukles novadā, LV-5101;
* elektroniski normatīvajos aktos par elektronisko dokumentu noformēšanu noteiktajā kārtībā, sūtot e-pastā: aizkraukle@pakalpojumucentri.lv.

Speciāli šim mērķim izveidota komisija līdz 25. aprīlim izskatīs visus pieteikumus un izvērtēs skolēna atbilstību normatīvajos aktos un noteikumu “Skolēnu vasaras nodarbinātības organizēšanas kārtība Aizkraukles novada pašvaldībā” izvirzītajām prasībām. Atbildes konkursa dalībniekiem tiks sniegtas atbilstoši noteikumiem. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.