Līdz ar Antas Teivānes apstiprināšanu Aizkraukles novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītājas amatā vakanta kļuva Aizkraukles kultūras centra direktora vieta. Tai pieteicās pieci kandidāti. Pēc pārrunām ar visiem pretendentiem par piemērotāko izraudzījās līdzšinējo Aizkraukles novada kultūras centra kultūras dzīves organizatoru Emīlu Alenu Oknovu. Viņa kandidatūra vēl jāapstiprina Aizkraukles novada domes deputātiem domes sēdē, kas notiks šo ceturtdien.
Līdzšinējā darbība rada pārliecību
Vienlaikus ar kultūras centra vadītāja amatu notika pieteikšanās Kultūras pārvaldes metodiķa amatam. Šai vakancei pieteicās četri kandidāti, no kuriem daļa pretendēja arī uz kultūras centra direktora vietu. Kandidātus pārrunās izvērtēja Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, izpilddirektors Uldis Riekstiņš, priekšsēdētāja vietnieks attīstības un sadarbības jautājumos Dainis Vingris, vietnieks tautsaimniecības un vides jautājumos Andris Zālītis, izpilddirektora vietnieks Kaspars Sniedzītis un pieaicinātā persona Anta Teivāne.Pēc pārrunām ar visiem kandidātiem Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas darba kārtībā tika iekļauts priekšlikums virzīt apstiprināšanai domes sēdē Emīlu Alenu Oknovu par Aizkraukles kultūras centra direktoru.“Bija jāizvēlas starp pieredzi un lielu enerģiju, vēlmi veikt pārmaiņas. Aizkraukles kultūras centra direktora amatam virzām Emīlu Alenu Oknovu. Uzskatu, ka viņš ir spēcīgākais kandidāts. Viņa jaunība nāks ar iniciatīvu, kas pieredzējušākam speciālistam var likties neiespējami. Jaunais novads paver iespējas, Alens ir potenciāls direktors, kurš ir gatavs ieviest jaunas vēsmas. Viņa līdzšinējā darbība dod pārliecību, ka sāktie projekti vienmēr tiek realizēti un grūtības pārvarētas,” Emīla Alena Oknova kandidatūru Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejā pamatoja Uldis Riekstiņš. Pats pretendents īsi izteicās, ka ir izaudzis no kultūras dzīves organizatora pienākumiem un ir gatavs lielākiem izaicinājumiem un atbildībai.
Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:
"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.
Interesanta novele! Neizskatās pēc neatkarīga žurnālista raksta, jo pārāk daudz te melu, puspatiesību, sagrozītu faktu. Rada iespaidu, ka tas ir jaunizveidotās kultūras pārvaldes vadītajas vēstījums ļautiņiem vienkāršajiem – skat, cik demokrātiski noticis kultūras nama direktora amata vakances aizpildīšanas process! Patiesībā jau izskatās tik pat šmucīgi, cik pašas Teivānes kudzes iesēšanās kultūras pārvaldes vadītājas krēslā ar pašas definētu amata aprakstu un pienākumiem. Juridiski jau O.K., bet no morāles aspekta tomēr nedaudz ož. Bet, kas vienreiz izmēģināts un “aizrullējis”, var tikt pielietots kā darba metode! Un darba instrumenti tie paši – atklāti meli, faktu sagrozīšana un pieejamās informācijas “porcionēšana” konkrētajai mērķauditorijai.
Kas tad bija kandidātu vērtētāji pārrunās? Vismaz pāris no šajā rakstā minētajiem ir piemeloti klāt – lai pārliecinošāk izklausās! Vai nebūtu loģiski, ja pārrunās ar kultūras nama direktora kandidātiem piedalītos arī kultūras komitejas priekšsēdētājs? Bet nebija pat aicināts! Patiesībā jau deputātiem, kā “galvenajiem lēmējiem” par kandidātiem tiek prezentēts tikai Teivānes kundzes & Co viedoklis. Nevienam pat netika dota iespēja iepazīties ar kandidātu CV un motivācijas vēstulēm. Un nevajag jau arī – ar neinformētiem taču daudz viegālāk manipulēt!
Arī par Alena Oknova neskaitāmajiem varoņdarbiem kultūras jomā ir krietni pārspīlēts. Pat esošais amats ir literāri piepušķots, lai izklausītos svarīgāks. Patiesībā viņš ir kultūras darba, nevis dzīves organizators. Bet cik zīmīgi sanācis – darbs taču ir jādara, bet dzīvē jau var arī luncināties un izgrozīties! Nav noslēpums (patiesībā tas ir pat uzkrītoši redzams visur ), ka šajā jomā Oknova kunga spējas neapšaubāmi ir izcilas. Un tā Teivānes kundzes “asistenta” loma laikam domāta kā uzjautrinošs piesitiens šajā rakstā? Pirmkārt, nav kultūras namā tāda amata, otrkārt – krietns pulciņš tautas vienkāršās šo “asistēšanu” ir redzējuši realitātē. Lielākoties tā bijusi visai izdabājoši komiska. Sausajā atlikumā – Oknova kunga personīgi un patstāvīgi radīto, organizēto un īstenoto pasākumu skaits ir visai pieticīgs. Lielākoties tie ir finansiāli ietilpīgi pasākumi “ar īrētiem gaismas efektiem”, kā piemēram, izgaismošanas pasākumi pilsētā dažādos svētkos, ar ko pēc būtības kultūras namam nemaz nevajadzētu nodarboties. Diez vai tie ir definējami kā vērā ņemama pieredze kultūras darbā.
Kam šis farss vispār bija nepieciešams? Laikam jau lai izskatītos demokrātiski. Bet patiesībā jau tas ir jaunās karaļvalsts karalienes galma veidošanas pirmais solis. Domājat ka ar to būs gana? Pavērojiet, kas notiks ar Jaunjelgavas kultūras nama direktora vakanci, kas izveidojusies, Anitai Otrovskai pārejot darbā pie Antas Teivānes. Vai ir jēga rīkot vēl vienu šādu politekonomisko izrādi, ja jau tagad zināms, ka jaunā direktore būs Una Arbidāne?
Un jā! Studenti sarosieties! Ja vien atradīsiet pareizās vietas ap kurām luncināties un kur ielīst, Aizkraukle var būt jūsu iespēja ne tikai veidot ātru karjeru, bet momentānu karjeras lēcienu no 0 uz pašām virsotnēm, pat netērējot laiku profesijas iepazīšanai un pieredzes uzkrāšanai. Bet varbūt paeksperimentēt un ar kādu vidusskolas izlaiduma klasi nomainīt arī visu deputātu sastāvu? Nu apmēram tādā līmenī deputātus jaunās karaļvalsts vadītāji arī novērtē un apmēram tikpat daudz ar viņiem arī rēķinās.
Vārdu sakot, no izklaides viedokļa šīs farss ir gana aizraujošs. Bet vai Aizkrauklei par labu?