Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jaunais novada vēlēšanu komisijas vadītājs Vairis Kusiņš vēlas izglītot jauniešus vēlēšanu jautājumos

Liela daļa vēlēšanu procesu neizprot, nezina, kādēļ tas ir vajadzīgs un kā to pareizi darīt. Skaitot balsis redzēju, ka ir daudz nederīgu biļetenu. Tas liecina par neprasmi izteikt savu nostāju balsojot, cilvēki nemāk pareizi ievilkt krustiņu. Lai situāciju kaut kā uzlabotu, man ir doma sadarboties ar izglītības iestādēm, lai izglītotu jauniešus. Skolā varētu izspēlēt vēlēšanu procesu, sākot no sarakstu iesniegšanas, līdz balsošanai un balsu skaitīšanai. Tas jauniešiem veidotu izpratni par pašu procesu, kāpēc tas viss vajadzīgs. Interesants piemērs, uz pēdējo parakstu vākšanu iecirknī ieradās ģimene ar balsstiesīgu pusaugu dēlu. Viņam nebija sapratnes, kāpēc viņš ir ieradies, atnāca, jo mamma tā teica. Tāda diemžēl ir mūsdienu realitāte.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.