Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jaunā speciāliste Santa Markune-Kļaviņa ir ceļā uz savu privātpraksi

Aizkraukliete Santa Markune-Kļaviņa ir topošā uzņēmēja, kura guva atbalstu Aizkraukles novada pašvaldības rīkotajā biznesa ideju konkursā. Santa apguvusi zobu higiēnista profesiju un šobrīd darba pieredzi gūst, strādājot Koknesē un Aizkrauklē, bet ir ceļā uz savu privātpraksi Neretas pagastā.
Santa atklāj, ka, jau mācoties ģimnāzijas pēdējā klasē, bija skaidrs, ka studijas un turpmāko darbu vēlas saistīt ar medicīnu. Pēc ilgākām pārdomām izvēlējās zobārstniecību. Izrādās, Latvijā uzreiz apgūt zobu higiēnista profesiju nemaz nevar. Vispirms jāiegūst vidējā speciālā izglītība zobārsta asistenta, zobārstniecības māsas, zobu tehniķa, māsas vai feldšera amatā un tikai tad var sākt mācības šajā profesijā. “Es Rīgas 1. Medicīnas koledžā apguvu zobu tehniķa profesiju, taču zināju, ka tajā nevēlos strādāt. Mums, piemēram, kursā bija arī ārsta palīgi, taču viņiem klājās grūtāk, jo nebija pamata zināšanu par zobiem, mutes dobumu,” stāsta Santa. Kopumā Santa studijās aizvadīja četrus ar pusi gadus un zobu higiēnista diplomu ieguva Rīgas Stradiņa universitātē.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.