Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jāsakārto regulējums par stipendijas piešķiršanu

ManaBalss.lv iniciatīvas pamatojumā ir minēts piemērs, kurš nav korekts, jo tieši aprakstītajā gadījumā visiem bērniem — gan tiem, kas tēvam ir dzimuši pirmajās attiecībās, gan otrajās — pienāksies “Studētgods”, jo viņi tai kvalificēsies pēc viena no vecākiem — konkrētā gadījumā pēc tēva radniecības. Var gan būt cita situācija — jaunizveidotajā ģimenē, kas nostiprināta laulībā, ir viens kopējs bērns un katram no šī bērna vecākiem (laulātajiem) ir bērns no iepriekšējām attiecībām, un visi trīs bērni aug šajā jaunajā ģimenē, bet viņiem nav mainīta aizbildniecība — tad gan katram no vecākiem sanāk divi paša bērni. Attiecīgi viņi nekvalificējas stipendijas saņemšanai ne pēc viena no vecākiem. Taisnības labad šī ģimene arī šobrīd nekvalificējas “daudzbērnu ģimenes” statusam likuma izpratnē. Uzsveru — tas ir gadījumā, ja katram no bērniem, kas nav kopēji, aizbildniecība no viņa otra vecāka puses ir saglabājusies. Savukārt, ja to maina, tad var panākt, ka arī šādā situācijā visi trīs jaunās ģimenes bērni varētu saņemt “Studētgods” stipendiju un ģimene iegūs daudzbērnu ģimenes statusu atbilstoši likumam. Situāciju var padarīt labvēlīgāku tajā brīdī, kad mums izdosies valstī ieviest reģistrētas mājsaimniecības institūtu, lai objektīvi konstatētu mājsaimniecībā (ģimenē) dzīvojošo personu skaitu un attiecīgi bērnu skaitu, kuri ir konkrēto vecāku apgādībā un aprūpē.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.