Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jābūt redzējumam ilgākā laika posmā

Nesagaidot no valdības iepriekš solīto, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības padome nolēma 24. aprīlī rīkot protesta gājienu un trīs dienu streiku. To atbalsta arī Aizkraukles novadā, un šobrīd protesta akcijai pieteikušies ap 250 izglītības darbinieku. Prasības ir tādas pašas, kādas bija rudenī, kad jau grasījās rīkot streiku, tomēr to atcēla. Ministrijā viss jau bija apstiprināts, bet valdība mainījās, un lēmumi palika tikai uz papīra. Rīcība nesekoja, un par prasībām jācīnās no jauna. Domāju, ka veiksmīgs risinājums ir rīkot protesta akciju kopā ar mediķiem, jo arī viņiem valdība daudz sola, nepildot visus solījumus.

Diemžēl tikai aktīvāka rīcība politiķiem liek apzināties, ka nevar nepildīt solījumus kā līdz šim. Arī šobrīd, paziņojot par streiku, var just, ka sāk ieklausīties un jūtama vismaz vēlme kaut ko risināt gan no Izglītības un zinātnes ministrijas, gan valdības vadītāja puses. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš plašsaziņas līdzekļos izteicies, ka jādara viss, lai streiks nenotiktu. Tāda apņemšanās bija arī rudenī, bet bez pamudinājuma acīmredzot neiztikt.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.