Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Izzinās iedzīvotāju vajadzības, lai plānotu turpmāko attīstību

foto no “Staburaga” arhīva

19. oktobrī pulksten 10 Likteņdārza saieta namā Koknesē ikviens interesents, kuram rūp savas kopienas un teritorijas attīstība, tiek aicināts uz iedzīvotāju forumu par teritorijas attīstības virzieniem ar LEADER programmas pieeju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Forumu rīko biedrība “Aizkraukles rajona partnerība”. Tajā plānots izvērtēt īstenoto sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju 2016. — 2020. gadam un iezīmēt turpmākos teritorijas attīstības virzienus ar LEADER programmas atbalstu, informē biedrības administratīvā vadītāja Alda Paura.

Aizkraukles rajona partnerība darbojas jau vairāk nekā desmit gadu un pēc administratīvi teritoriālās reformas 2021. gadā tās darbības teritorija ietver visu Aizkraukles novadu — 18 pagastus un četras pilsētas, kā arī divus Bauskas novada pagastus — Valli un Kurmeni, un šo pagastu iedzīvotāji un uzņēmēji izteikuši vēlmi šajā teritorijās darboties un savus projektus īstenot arī turpmāk.

Iedzīvotāju forums tiek rīkots, lai noteiktu teritorijas attīstības virzienus nākamajam periodam no 2023. līdz 2028. gadam, un tie būs balstīti uz vietējo iedzīvotāju vajadzībām. “Mūsu galvenais mērķis ir informēt novada iedzīvotājus par nākamo plānošanas periodu, kurš sākas 2023. gadā, un šī gada laikā ir jāizstrādā teritorijas attīstības stratēģija, kas kļūs par pamatu finansējuma piesaitei projektu īstenošanai trupmāko piecu gadu laikā. Iedzīvotājiem svarīgi zināt un saprast, ka šī attīstības stratēģija ir balstīta tieši uz cilvēku interesēm un vajadzībām tieši tajā teritorijā, kurā viņi dzīvo,” piebilst biedrības “Aizkraukles rajona partnerība” padomes priekšsēdētājs, uzņēmējs Jānis Freimanis.

Dienas otrā daļa Likteņdārza saieta namā būs veltīta biedrības īstenotā projekta “Sadarbības tilts pār Daugavu” noslēgumam un sadarbības memoranda parakstīšanai. Tajā pulcēsies projekta dalībnieki — Aizkraukles novada nevalstiskās organizācijas un pašvaldības pārstāvji. Šī projekta mērķis bija veicināt partnerības teritorijā esošo biedrību sadarbību savā starpā un aktivizēt jaunu līderu iesaisti biedrībās, tādā veidā veicinot pilsonisko līdzdalību attālās lauku teritorijās. Pasākuma laikā atskatīsies uz īstenotajām projekta aktivitātēm un uzzinās jaunāko informāciju par iedzīvotāju padomēm, ko paredz jaunais Pašvaldību likums.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.