Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Izvēlētais kurināmais nosaka maksas atšķirību

Apkures sezona tikko sākusies, un iedzīvotāji ar bažām gaida rēķinus, jo centralizētā siltuma piegāde kļuvusi krietni dārgāka nekā pērn. Pēc pašreizējiem datiem, visdārgākā apkure šobrīd ir Aizkrauklē, lētākā — Koknesē.
Par to, ka par siltumu mājokļos būs jāmaksā vairāk visā novadā, patērētāji bija jau informēti. Tarifi gan atšķiras, un publiskajā informācijā, ko norādījuši pakalpojumu sniedzēji, summas ir bez pievienotā vērtības nodokļa, kas vēl jāpierēķina klāt.
Lai rēķini iedzīvotājiem nebūtu pārāk liels slogs, cenu pieauguma kompensēšanai paredzēts arī valsts atbalsts, tostarp centralizētās siltumpiegādes saņēmējiem. Kompensācija jau iekļauta rēķinos automātiski un atkarīga no konkrētā tarifa — jo tas lielāks, jo lielāka atlaide.


Šobrīd Aizkrauklē maksu par siltumu dzīvokļos rēķina 90,77 eiro par megavatstundu, bet no 1. novembra būs 159,19 eiro. Ar valsts kompensēto daļu iedzīvotāji par apkuri maksās 114 eiro par patērēto megavatstundu. Salīdzinājumam pērn jāmaksā bija 43,55 eiro. Jaunais apkures tarifs būs spēkā ar nosacījumu, ja energoresursu cenas paliks nemainīgas.


Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.