Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Izstādē — kleitas un kaķi. Aizkraukles centrālās bibliotēkas lasītavā daudzevietes Ineses Škutānes darbi

INESES ŠKUTĀNES KOLEKCIONĒTIE KAĶI dzīvo uz krūzēm, šķīvjiem, grāmatās. Kā figūriņas tie darināti no māla, stikla, vilnas un citiem materiāliem. Ivetas Skabas foto

Šomēnes Aizkraukles centrālās bibliotēkas lasītavā apmeklētājiem tiek piedāvātas divas daudzevietes Ineses Škutānes darbu un kolekcijas izstādes — “Mana iedvesma — adīšana, krāsas un kleitas” un “Viss par un ap kaķiem”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savulaik “Staburags” jau rakstījis par šo Ineses aizraušanos. Tas bija laiks, kad sākās interese par viņas adītajām apaļšallēm ar latvju rakstiem. Daudzeviete iesaistījās arī Vislatvijas akcijā “Šalle Latvijai”. Šajā izstādē apskatāmas Ineses adītās kleitas, šalles un citi apģērbi. Kleitas adītas mežģīņrakstos, tajās ieadīti arī tautiski motīvi. Vasarīgais topiņš izrotāts ar greznu austu mežģīni, savukārt melnas krāsas kleitai košs akcents piedots ar zaļganām melanžētām aprocēm un kabatu.

Inese sāka adīt 16 gadu vecumā, un pirmās iemaņas guva no mammas. Vēlāk prasmes pilnveidoja “Burdas rokdarbu skolā”. Adīšana Inesei ir ne tikai vaļasprieks — tā ir viņas sirds, kurā ieliek savu dvēseli.

Bez sirds nav tapusi arī kolekcija ar kaķiem. Sirdī ir dzīvs četrkājainais murrātājs — rudais Minkāns, kas redzams fotogrāfijās. Kolekcija vēl ir samērā jauna, tā tiek vākta divu gadu garumā, un izstādē redzama lielākā daļa eksemplāru. Ineses paziņa kolekcionē ežus, savukārt viņas draudzene krāj pūces. Inese bija dzirdējusi abu sieviešu sarunu un domāja, ko gan viņa varētu kolekcionēt? Protams, ne ežus, ne pūces. Izlemt palīdzēja pašas Minkāns, tā viss arī sākās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kaķi Ineses kolekcijā ir visur — uz krūzītēm, glāzītēm, šķīvjiem, gleznām, zīmējumos, grāmatās, adījumos un tamborējumos, uz somām, atslēgu piekariņiem, koka dēlīšiem un maciņiem. Kaķi ir kā rotaļlietas, suvenīri un krājkasītes, svecītes. Ineses kolekcijas kaķīši ir no stikla, plastmasas, koka, māla, vilnas un citiem materiāliem.

Lasītavas telpās Ineses Škutānes adījumus un kaķu kolekciju var apskatīt līdz 30. novembrim. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.