Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Izstāde Aizkraukles muzejā raisa tikai pozitīvas emocijas

Aizkraukliešiem vairāk zināma ir Dana Bērziņa, zīmola “Bize” radītāja. Viņa darbojas sausās filcēšanas tehnikā un pēc fotogrāfijām izveido piespraudītes, cimdus un dažādus interjera priekšmetus ar dzīvniekiem. Šai izstādei mākslinieces iedrošināja muzeja darbiniece Līga Turjanska. Dana pateicīga Baibai un Dacei, ka piekrita piedalīties šajā projektā. Visas trīs iepazinās sociālajos tīklos, un to var saukt par tiešsaistes draudzību. “Ar Daci iepazinos, jo viņa gribēja piedalīties manā meistarklasē. Arī Baibu ieraudzīju sociālajos tīklos, un piesekojām viena otrai,” teic Dana. Lūgta pastāstīt par izstādi, Dana saka: “Tie ir Latvijas slavenību dzīvnieki. Kad bija doma izveidot šo izstādi, mums bija vairāki varianti. Šiem dzīvniekiem bija jābūt zināmiem. Sākotnēji bija ideja, ka tie varētu būt no seriāliem, piemēram, komisārs Reksis vai Bēthovens, vai Lesija. Bet tieši Latvijas slavenību dzīvnieki mums šķita saistošāki. Daži dzīvnieki ir tikpat slaveni kā viņu īpašnieki. Viņiem sociālajos tīklos ir savi konti, kam ir tūkstošiem sekotāju un fani, kas seko līdzi viņu ikdienai. Mani favorīti ir Baibas Sipenieces taksīši. Man patīk viņiem sekot līdzi, kādus nedarbus viņi paveikuši, un apbrīnot Baibas pacietību.” Slavenību ir daudz, un bija jāuzzina, kā sauc dzīvnieku, jāiegūst fotogrāfijas. Atļauju veidot portretus dzīvnieku saimniekiem neprasīja, jo bildes ir publiski skatāmas. Piemēram, Laura Ikauniece ar izveidotajiem portretiem ir dalījusies sociālajos tīklos. Vienmēr var iegūt papildu materiālu un izstādi paplašināt. Izstādē ir iespēja salīdzināt, kā konkrētais dzīvnieks izskatās, ja izveidots no polimērmāla, ja izfilcēts un uzgleznots.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.