Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Izstāde Aizkrauklē pulcē 130 dažādu šķirņu pārstāvjus

Pie Aizkraukles kultūras centra aizvadīta devītā kinoloģiskā kluba “Golden dog” suņu izstāde. Tā pulcēja vairāk nekā simt dažādu šķirņu suņu un viņu saimniekus. Pilsētniekus, kuru ceļi todien veda gar izstādi, ne tik daudz interesēja ekspertu vērtējums, kā iepriecināja iespēja apskatīt un paglaudīt visdažādākos mājas mīluļus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kluba vadītāja Olga Riekstiņa stāsta, ka izstāde noritējusi, kā bija paredzēts. Deviņos organizēšanas gados iemaņas ir pilnveidotas. Šogad izstāde pulcēja 130 četrkājainos dalībniekus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Vienuviet pulcējās dažādu šķirņu suņi, šogad visvairāk bija labradoru, aitusuņu, Džeka Rasela terjeru, bīglu un korgiju. Laika gaitā populārāko mājas mīluļu tendences mainās. Nemainīgi populāri ir Džeka Rasela terjeri, kuri ir ne tikai lieliski ģimenes draugi, bet arī piemēroti turēšanai dzīvoklī. Populāri kļuvuši korgiji un labradori. Kā vienu no jaunumiem Olga min amerikāņu bulli, šīs šķirnes pārstāvji veiksmīgi piedalījās izstādē.

Šķirnes suņus vērtēja pēc starptautisko standartu kritērijiem, katrai šķirnei tie ir savi. Izstādes ekspertes Svetlana Mirošņikova un Svetlana Belika bija ļoti apmierinātas ar suņu kvalitāti. Viņas novērojušas, ka ar katru gadu tā uzlabojas. Olga teic, ka šajā ziņā uzslavas pelnījuši suņu audzētāji.

Kinoloģiskajos klubos galvenokārt pulcējas audzētāji un šķirnes suņu īpašnieki — cilvēki, kas ir iegādājušies savu mīluli pie reģistrēta audzētāja, tātad dzīvnieku ar skaidru izcelsmi. Visnepacietīgākie pirms iešanas ringā bija debitanti, kucēni, kuriem šī bija pirmā izstāde. Dalība izstādēs prasa suņa un saimnieka kopdarbu — dzīvnieka apmācību. Katrai šķirnei ir savas izskata īpašības, kuras ir noteiktas šajā standartā. Eksperti, ievērojot standartu, novērtē dzīvnieka eksterjeru — vai pareizi novietotas ausis, aste, acis — un smalki apraksta dažādas suņa daļas, tostarp muguras līniju un pat kāju leņķus. Klubi, regulējumi, standarti un izstādes — tas viss netiek darīts tikai estētisku iemeslu dēļ. Tituli un vērtējumi galvenokārt nepieciešami tiem, kas vēlas suņus pavairot. Uz izstādēm nenāk tikai tie vien, kurus interesē tituli — tikpat izplatīti esot dalībnieki, kas šos pasākumus izmanto kā pozitīvu veidu adrenalīna gūšanai kopā ar savu mīluli.

Olga Riekstiņa pateicas Aizkraukles novada pašvaldībai par atsaucību izstādes rīkošanā. Nākamais gads solās būt īpaši grandiozs. Tas būs desmitais — jubilejas gads.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.