Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novadā izsludina biznesa ideju konkursu

Sācies Aizkraukles novada pašvaldības rīkotais biznesa ideju konkurss “Esi uzņēmējs Aizkraukles novadā 2022”, kura kopējā atbalsta summa, kas piešķirta no pašvaldības budžeta, ir 20 000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim šādi biznesa ideju konkursi tika rīkoti Koknesē un Pļaviņās, pēdējos gados arī Aizkrauklē, taču jaunajā novadā pašvaldības izsludinātajā konkursā nu var piedalīties ikviens topošais un jaunais uzņēmējs no visa Aizkraukles novada.

Par biznesa ideju konkursa ieceri un nolikumu vispirms diskutēts pašvaldības Attīstības komisijā, kur lielu domstarpību par to nav bijis. Plašākas diskusijas par to izvērtās Finanšu komitejā, kur deputāts Guntis Libeks iebilda pret to, ka pašvaldības atbalstam var pretendēt ne tikai tie, kuri vēlas sākt uzņēmējdarbību, bet arī uzņēmumi, kuri jau darbojas, jo nolikums paredz, ka pieteikumu konkursā var iesniegt fiziskas personas, ne jaunākas par 18 gadiem, un juridiskas personas, kuras reģistrētas ne ilgāk kā divus gadus. “Pašvaldības uzdevums ir veicināt jaunu uzņēmumu rašanos, nevis sniegt finansiālu atbalstu jau esošiem uzņēmumiem. Tam ir domātas citas atbalsta programmas un fondi. Pašvaldības loma nav dalīt nelielas naudas summas pa labi un kreisi, bet gan veidot vidi uzņēmējdarbības attīstībai — tā ir infrastruktūra, komunikācijas, dzīvojamais fonds. Uzskatu, ka šādam konkursam jābūt tikai tiem uzņēmējiem, kuri vēlas sākt savu darbību,” savu nostāju skaidroja G. Libeks.

Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dainis Vingris iebilda deputātam, norādot, ka pašvaldībai ir svarīgs katrs uzņēmējs, kurš kaut ko rada, sniedz pakalpojumus, nodrošina darba vietas un maksā nodokļus, un pašvaldība ir gatava atbalstīt gan tos, kuri vēlas sākt biznesu, gan tos, kuri vēlas to attīstīt, piemēram, sniegt kādu jaunu pakalpojumu vai sākt ražot kādu jaunu produktu. Tāpēc ir izstrādāts konkursa nolikums, kurā ietverti vērtēšanas kritēriji, kas, starp citu, pēc punktiem priekšroku dod tieši topošajiem uzņēmējiem. “Kāpēc būtu jāierobežo tie jaunie uzņēmēji, kuri darbību sākuši pirms gada vai diviem? Mums Kokneses novadā šajā lietā ir liela pieredze, jo šāds konkurss notika vairākus gadus,” saka D. Vingris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības uzdevums ir sekmēt uzņēmējdarbības atbalstu savā teritorijā, un šis ir viens no veidiem, kā to darīt, atzīst Aizkraukles novada uzņēmējdarbības atbalsta speciāliste Baiba Kellere. Apstiprinātais nolikums vēsta, ka konkursa mērķis ir sniegt pašvaldības atbalstu fizisku un juridisku personu biznesa ideju realizācijai, sekmēt saimnieciskās darbības veicēju veidošanos Aizkraukles novadā un motivēt iedzīvotājus realizēt savas biznesa idejas jaunu produktu vai pakalpojumu radīšanai.

Konkurss notiks divās kārtās: pirmajā kārtā būs jāiesniedz pieteikumi un otrajā jāprezentē sava biznesa ideja konkursa vērtēšanas komisijai, kuras sastāvā būs gan pašvaldības, gan uzņēmēju pārstāvji, kā arī biznesa inkubatora pārstāvji. Pieteikumi konkursam jāiesniedz līdz 29. aprīlim. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.