Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Izdevumā — arī Voldemāra Jākobsona veikums

VĒRTĪGS EKSEMPLĀRS. Tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālās mājas vadītāja Sarmīte Rode ar apjomīgo izdevumu, kurā lasāms arī par mūsu novadnieku. Foto no personīgā albuma

Latvijas Mākslas akadēmijas izstāžu telpā, svinot vērienīgā mākslas vēstures izdevuma “Profesionālā tēlniecība Latvijā. Ievirzes. Personības. Notikumi” atvēršanas svētkus, sirsnīgi tika sveikta grāmatas autore Ruta Čaupova un “Neputns” galvenā redaktore Laima Slava. Lūgto viesu vidū bija arī tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālās mājas vadītāja Sarmīte Rode.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apjomīgajā sējumā ar vairāk nekā 1500 attēliem apkopoti personīgi stāsti par latviešu tēlniecības pirmsākumiem un mūsdienu spilgtākajām tēlniecības personībām. Sarmīte Rode par jauno izdevumu teic: “Ir patiess prieks un lepnums, ka izdevumā, kas jau nodēvēts par latviešu tēlniecības enciklopēdiju, varam lasīt arī par mūsu novadnieka tēlnieka Voldemāra Jākobsona veikumu un skatīt fotoattēlos septiņus viņa darbus, to vidū arī “Saimnieci”, “Kaisli” un “Fauna galvu” — strūklakas skulptūru Kokneses parkā.”

Izdevuma tapšanas procesā Sarmīte uzzināja arī kādas grāmatā publicētas līdz šim viņai nezināmas fotogrāfijas stāstu. Tajā redzams pats meistars tēlnieku grupas apmeklējuma laikā “Galdiņos” pie dolomīta “Mazā lācīša” — ceļojošās balvas literātiem, kas darbojās pie vietējā laikraksta (toreiz “Komunisma Uzvaras”) izveidotās apvienības “Daugavas Dardedze”. Šo foto ir uzņēmusi Laima Slava savu studiju laikā 70. gadu sākumā, kad mākslinieks Jurģis Skulme viņu uzaicinājis līdzi braucienā pie Jākobsona kopā ar citiem tēlniekiem. “Bija skaists brauciens un ļoti jauks Jākobsons,” par seno notikumu atminējās Laima Slava.

Pēc grāmatas atvēršanas svētkiem viens tās eksemplārs jau ir nonācis memoriālās mājas krājumā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.