Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ir noticis brīnums. Daudzeses pagastā šogad dzimušajiem bērniem pasniedz sudraba karotītes

Baibas Skabas foto

Jau 19. gadu Daudzeses pagastā ir skaista tradīcija gada nogalē sveikt pašus mazākos daudzesiešus. Izņēmums nebija arī šis gads, un Otrajos Ziemassvētkos daudzesieši pulcējās pasākumā “Ziemassvētku brīnums”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma dienā uzspīdēja saule, kas ir laba zīme. Pasākumu īpašu darīja tam izraudzītais Ziemassvētku laiks. Burbuļciema rūķu dziesma uzbūra īstu pasakas noskaņu. “Ir noticis brīnums — pie debesīm ir parādījusies jauna zvaigzne!” Ar šādiem vārdiem šogad dzimušie daudzesieši saņēma sudraba karotītes, kurām vienā pusītē bija iegravēts mazuļa vārdiņš, otrā: piederība pagastam — daudzesiete vai daudzesietis. “Brīnums ir noticis arī šogad — mums ir astoņas jaunas zvaigznītes,” pasākuma ievadā sacīja Daudzevas saieta nama vadītāja Rudīte Nāzare.

Apsveikuma vārdus mazuļiem un viņu vecākiem veltīja Daudzeses pagasta pakalpojumu centra vadītāja Signe Gaigalniece: “Šis ir brīnumains notikums, kuru pārņem gan saviļņojums, gan neaprakstāms prieks, gan arī nemitīgas rūpes. Ātri aizskrien tie gadi, kad bērniņš ir mazs un vecāku gādībā. Tie ir tie skaistākie gadi ģimenē.”

Interesanti, ka pirms 19 gadiem, kad šī tradīcija tika aizsākta, Daudzeses pagasts bija Aizkraukles rajonā. Tad pēc administratīvi teritoriālās reformas tradīcija tika turpināta, esot Jaunjelgavas novadā. Un nu pagasts atkal ir Aizkraukles novadā. Šogad mazajiem daudzesiešiem sudraba karotīti pasniedza un vecākus sveica Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums un novada Kultūras nodaļas vadītāja Anta Teivāne. “Vieta, kura kopj tradīcijas, nekad neizzudīs, un Daudzeses pagastam vienmēr būs skanīgs vārds, pateicoties iedzīvotājiem visās paaudzēs — gan senioriem, kas šeit ir aktīvi, gan darbarūķiem, kuri ikdienā daudz strādā, kā arī jaunajai paaudzei, kas ir tikko piedzimusi, gan agrāk piedzimusi, gan arī brāļiem un māsām, kas agrāk piedzimuši. Gribu novēlēt, lai šī sudraba karotīte ir kā talismans, kā piederības zīme, visu mūžu lai atmiņas saistās ar to! Gribu novēlēt, lai šie bērni aug veselīgi, lai ir gudri, lai vecāki ir laimīgi un lai pašu dzīves ir piepildītas ar laimi!” pirms pasniegt sudraba karotītes, vēlēja Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums. Iepriekš Līduma kungs šādā pasākumā piedalījās 2008. gadā, un arī tad bērnu skaits bija līdzīgs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmā sudraba karotīti saņēma mazā daudzesiete Krista Mikulova, kura pasākumā bija ieradusies ar māmiņu un brāli. Gan Kristai, gan pārējiem mazuļiem Burbuļciema rūķi veltīja dziesmiņu. Mākoņos lidojoša romantiķe, pārlieku brāzmaina praktiķe — teikts Kristas vārda raksturojumā. Vai tā būs, redzēs pēc gadiem. Brālis par māsu atklāja, ka viņai visu laiku gribas kaut ko darīt.

Railijas vārdam piemīt izturība un darbīgums, un to jau apliecināja Railija Liepa. Tēta vēlme, lai meita izaug par labu cilvēku, savukārt māmiņa vēl būt princesei.

Trešais bērniņš šogad dzimis daudzesiešu Strigunu ģimenē, un karotīti saņēma mazā Kitija. Vārda raksturojumā teikts, ka Kitija ir rotaļīga, kam piekrita brālis un māsa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trešā meitiņa saviem vecākiem ir arī Kristiāna Kļaviņa. Vārdu mazulītei izdomāja mamma. Par mazo māsiņu priecājas arī abas vecākās māsas.

Lai arī saldi čučēja, tomēr karotīti saņēma Luīze Nāzare. Arī vārda raksturojums vēsta, ka Luīze ir noslēpumaina un uz iekšu vērsta, maz atklājas citiem cilvēkiem. Laikam tāpēc pa kādam mazam noslēpumam atklāja vecākā māsa Elīza.

Droši tēta rokās jutās Valters Blūms — pirmais bērniņš saviem vecākiem. Kā atklāja māmiņa, Valteram ļoti interesē tehnika. Savukārt rūķi savā dziesmā mazajam daudzesietim vēlēja augt skaistam un dižam kā ozolam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savās mājās sudraba karotītes saņēma vēl divi šogad Daudzeses pagastā dzimušie puisīši — Roberts Baiba un Matīss Lipskis.

Kā sacīja Rudīte Nāzare, viņai vislielākais gandarījums par šo pasākumu būs tajā brīdī, kad sudraba karotīti saņems bērniņš, kura vecākiem arī reiz dāvināta tāda pati karotīte.

Vēlot priecīgus svētkus, uzņēmums “Eglīši wood Ltd” sanākušos cienāja ar gardu kūku.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.