Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Inga Pinne: “Ja atbilstoša izglītība, pieredze un interese mācīt “satiekas” vienā cilvēkā, tad tas ir brīnišķīgi!”

Šis laikmets paralēli modernajām tehnoloģijām iezīmējas arī ar vārdu “mūžizglītība”. Jau pats vārds pasaka priekšā, ka tā ir iespēja mācīties visas dzīves garumā, iegūstot jaunas zināšanas, prasmes un pieredzi, lai paaugstinātu vai mainītu savu kvalifikāciju atbilstoši interesēm, vajadzībām vai darba tirgus prasībām. Iegūt jaunas zināšanas un prasmes iespējams mācību centros. Viens no tādiem — “Buts” — darbojas arī Aizkrauklē. Par mācību centra darbību un nedaudz arī par sevi stāsta filiāles vadītāja Inga Pinne.
Misija — pieaugušo izglītība
— Kāds ir mācību centra piedāvājums pieaugušo izglītībā?
— Galvenā darbības joma ir formālās un neformālās izglītības pakalpojumu sniegšana uzņēmumiem un fiziskām personām. Strādāju šeit kopš 1. jūnija. No iepriekšējām vadītājām mantojumā esmu saņēmusi teicami padarītu darbu. Ir izveidoti labi kontakti ar pašvaldību un vietējiem uzņēmējiem, “Butu” iecienījušas arī privātpersonas. “Buta” filiāle Aizkrauklē darbojas 19 gadus, bet uzņēmums kopumā — jau 31 gadu.
“Buta” misija ir pieaugušo izglītība, sekojam tirgus tendencēm un piedāvājam atbilstošus izglītības kursus. Mēs strādājam vairākos virzienos. Viens no tiem ir sadarbība ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA). Mācību centrs “BUTS” piedāvā apmācību bezdarbniekiem — profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmās. Mūsu filiālē populārākie ir datorzinību, valodu, projektu vadības, arī šūšanas un metināšanas kursi. Oktobrī NVA atsāka mācību kuponu izsniegšanu, un šobrīd mēs komplektējam apmācāmo grupu, kas apgūs datorzinības (bez priekšzināšanām). Ne visi bezdarbnieki izmanto iespēju mācīties, tomēr jāatzīst, ka, iegūstot jaunas zināšanas, ir vieglāk atgriezties darba tirgū.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.