Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Indra Melbārde: “Patriotismu raksturo saimnieka apziņa, gatavība darboties Latvijas labā arī ikdienā”

Novembri mēdzam saukt par patriotu mēnesi. Par to, vai patriotisma apliecinājumam pietiek ar sarkanbaltsarkanas lentītes piespraušanu pie apģērba, aicinām uz sarunu Personības pilnveidošanas centra direktori Indru Melbārdi.
Viņa uzskata, ka patriotismu raksturo saimnieka apziņa, gatavība darboties Latvijas labā arī ikdienā. “Nav pasaulē daudz to tautu, kam ir pašiem sava valsts. Latvijas karoga simbols, lentīte pie atloka, ir vizuāls atgādinājums, ko izmantojam, lai pasvītrotu savu attieksmi — es novērtēju, lepojos un atbalstu šo valsti. Ir labi būt ar karodziņu tieši svētku periodā, jo ne vienmēr viss ir jāafišē,” saka I. Melbārde.
— Kāds, jūsuprāt, kopumā ir Latvijas iedzīvotāju patriotisma līmenis?
— Cilvēki, protams, ir dažādi. Savas domas un enerģiju gribas virzīt uz to tautas daļu, kas ir patrioti. Pēdējā laika notikumi izgaismo to, ko iepriekš nojautām, bet “paslaucījām zem tepiķīša”. Izrādās, ka līdzās mums ir valstij nelojālie, kas varbūt pat gaida citas armijas ierašanos. Bet svētku laikā nebūtu jāliek akcents uz viņiem, jo tam, par ko domājam, piedodam enerģiju.
Ir cilvēki, kas, neskatoties ne uz ko, vēl vairāk patriotismā auguši. Daudz ko no ukraiņiem mācāmies, un šis ir vērtību pārvērtēšanas laiks. Domāšanu taču var fokusēt uz labā vairošanu. Vienlaikus patriotisms zināmā mērā var izpausties reālā rīcībā, lai apturētu nejēdzību pret valsti. Kaut vai aizrādot vai saucot palīgā policiju, valsts drošības iestādes. Esmu novērojusi, ka pēdējos mēnešos Latvijas iedzīvotāj

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.