Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ieskats Sēlijas Rožu svētkos

Baibas Skabas foto

Saukas pagasta Lones ciema “Greķānos”, kur izveidota stādaudzētava “Ārītes”, kurā saimnieko Līču ģimene, aizvadīti Rožu svētki. Kā teica atraktīvā pasākuma vadītāja Anda Svarāne, ne pirmie un ne pēdējie. Pasākuma apmeklētāji jūsmoja par krāšņajām rozēm, kas saplaukušas “Ārīšu” dobēs, tāpat netrūka gribētāju iegādāties to stādus, kurus varēja izraudzīties stādaudzētavas siltumnīcās, kaut arī tajās valdīja karstums un nācās pavadīt ilgāku laiku, lai starp neskaitāmajām atrastu savu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētkos bija iespēja iegādāties Sēlijas puses amatnieku un mājražotāju veikumu — dažādas Alīdas cigoriņu kafejas, Dvietes īsto lauku saldējumu, pilskalnieša Aivara Žurilas koka izstrādājumus, saucietes Nellijas Žebres ar sublimācijas apdruku veidotās krūzes, “Sēlijas alus”, “Spāres-L” produkciju u. c. Bērniem prieku sagādāja piepūšamās un burbuļu atrakcijas, kā arī dažādas meistardarbnīcas, pieaugušie varēja darboties ar spēka rīkiem, kā atmiņa no Rožu svētkiem bija iespēja sevi iemūžināt ar foto kastes palīdzību. Tāpat sanākušie varēja noskatīties līnijdeju dejotāju priekšnesumus. Vēlāk visu priekam dziedāja Santa Kasparsone.

Kā pievienotā vērtība šim pasākumam bija atbalsts ukraiņu tautai, ziedojot dažādas lietas, kas šobrīd kara apstākļos īpaši noderīgas. Uz ugunskura tika vārīts borščs ukraiņu gaumē, to nogaršot varēja apmaiņā pret ziedojumiem. Labdarības izsolē tika izsolīti Sēlijas uzņēmumu sagatavotie dāvanu komplekti, tostarp arī “Kronīšu kokapstrādes” no Zalves izgatavotā siltumnīca. Iegūtie līdzekļi tiek virzīti Ukrainas atbalstam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.