Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Iesaka vairāk izmantot dabas materiālus. Meistarklasē top lieliskas svētku kompozīcijas

DAUDZEVAS SAIETA NAMĀ FLORISTIKAS MEISTARES Sanitas Lūses (pirmajā rindā no labās) vadībā 12 dāmas darināja lieliskas svētku kompozīcijas un dekorus, kas svētkos rotās galdu un māju. Agitas Grīnvaldes-Irukas foto

Šajos svētkos vismaz 12 Daudzeses pagasta mājās galdu vai telpas rotās saimnieču pašu gatavotās Lieldienu kompozīcijas un dekori, kas tapuši floristikas meistares Sanitas Lūses vadītajā meistarklasē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad ierodos Daudzevas saieta namā, darbs rit pilnā sparā. 12 dāmas nolīkušas pār galdiem, stiprina kopā zarus, sūnas, zaķus, cāļus, olas, ziedus un citus materiālus, ko pašas sagādājušas kompozīciju veidošanai. Meistarklases vadītāja Sanita Lūse dodas no viena galda pie otra, kaut ko pielabojot, iesakot vai uzmundrinot. Pēc pāris stundu intensīva darba gatavos darinājumus jau var likt uz skatuves podestiem, fotografēt un ātri izveidot mazu improvizētu izstādi, lai visas kopā aplūkotu savu veikumu.

Šī ir jau trešā Sanitas vadītā meistarklase Daudzevas saieta namā. Pirmajā gatavoti Ziemassvētku dekori, otrajā darināti puķu podi, šoreiz tapa dekori un kompozīcijas Lieldienām. “Trīs meistarklases jau droši var dēvēt par tradīciju, jo mēs noteikti neplānojam apstāties pie iesāktā, bet turpināt darboties,” smaidot vienā balsī saka gan Daudzevas saieta nama vadītāja Rudīte Nāzare, gan floristikas meistare Sanita Lūse un min, ka jau tiek domāts, kam veltīt nākamo meistarklasi. Tēmas izvēlas pašas dalībnieces.

Rudīte Nāzare stāsta, ka izveidojies pastāvīgais radošo darbnīcu apmeklētāju pulciņš, jo gandrīz visas dāmas piedalījušās visās trijās, un visas ir arī vietējās. “Vispirms aicinām pieteikties darbnīcai, tad es sagatavoju vairākus paraugus, kurus izsūtām meitenēm ierosmei vai ieskatam, tad vienojamies par materiāliem, kas nepieciešami darbam,” iezīmē Sanita un piebilst: “Meistarklasēs parasti visi tās dalībnieki taisa kaut ko vienu, taču Daudzeses meitenes nojauc visu šo kārtību. Labā nozīmē. Pirmajā radošajā darbnīcā plānojām taisīt Adventes vainagus. Beigās vienam bija vainags, citam kompozīcija, citam dekors. Tāpēc pirms Lieldienu meistarklases sagatavoju paraugam piecus dažādus dekorus, lai katrs var izvēlēties, kas viņu uzrunā, un veidot darbu no tā, ko var nopirkt vai atrast dabā.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Meistarklases vadītāja teic, ka katru gadu iezīmējas jaunas modes tendences un krāsas, taču viņa pati augstāk vērtē un arī citiem iesaka noformējumā vairāk izmantot dabīgos materiālus, piemēram, sniega rozes, pūpolus, plaucētus zariņus, veikalos var nopirkt hiacintes, narcises. Sniega roze, starp citu, šobrīd floristikā ir modes puķe.

Floristika ir Sanitas vaļasprieks, lai gan viņas prasmes un zināšanas šajā jomā apliecina arī Amatniecības kameras izdota amata meistara apliecība, kas iegūta deviņdesmitajos gados. Sanita atklāj, ka vairāk darbojas savam priekam, reizēm palīdz noformēt telpas svētkiem, taču domā arī par kursu organizēšanu, jo uzskata, ka darbs ar dabas materiāliem jebkuram ir laba meditācija. “Daba, manuprāt, lieliski harmonizē un rezultātā top arī kaut kas skaists,” piebilst Sanita.

Lieldienās Daudzeses pagastā plānoti divi skaisti pasākumi. 31. martā pulksten 13 cilvēki aicināti uz Daudzeses luterāņu baznīcu uz Lieldienu dievkalpojumu, kurā būs arī koncerts. Savukārt pulksten 15 uz Lieldienu muzikālo izrādi ar līdzdarbošanos saieta namā aicinātas ģimenes ar bērniem. Pēc izrādes būs olu ripināšana, kaulēšanās un šūpošanās. Līdzi jāņem krāsotas oliņas ripināšanai un dekoratīva oliņa olu koka rotāšanai, jo šogad plānots turpināt pagājušajā gadā iesākto, kas varētu kļūt par skaistu tradīciju. “Esmu priecīga un gandarīta, jo cilvēki tiešā ir atsaucīgi un labprāt apmeklē pasākumus,” piebilst Rudīte Nāzare.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.