Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ielūdz “Atvērtās dienas laukos 2022”

BRĪVDIENU MĀJĀ “VECUPMAĻI” Daudzeses pagastā saviem viesiem būs sagatavojuši “Pastas pasakas”. Tā ir iespēja pavadīt dienu mežā, atklājot un nobaudot dažādus itāliešu virtuves noslēpumus. Foto no interneta

Laba iespēja doties ceļojumā ar interesantiem galamērķiem

4. jūnijā norisināsies jau par tradīciju kļuvušais Latvijas apceļošanas un iepazīšanas pasākums “Atvērtās dienas laukos 2022”. Savas durvis interesentiem atvērs arī uzņēmumi un saimniecības Aizkraukles novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma mērķis ir popularizēt laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus un sniegtos pakalpojumus, kā arī ieinteresēt iedzīvotājus iepazīt lauku dzīvi, nobaudīt lauku labumus, atrast uzņēmumu, no kura iegādāties laukos audzētus un ražotus produktus un preces ikdienā, kā arī izbaudīt aktivitātes un sajūtas, ko var piedzīvot laukos.

Apmeklētājiem būs atvērti daudzi uzņēmumi laukos, un katrs viesus gaidīs ar savu īpašo piedāvājumu. Plašu piedāvājumu viesiem sagatavojuši arī Aizkraukles novada uzņēmumi un saimniecības.

Aizkrauklē

“Apdrukā pats savās krāsās” — ar tādu moto apmeklētājus sagaidīs zīmola “Apdrukā pats” radošā darbnīca. Piesakoties iepriekš, no plkst. 11 līdz 18 būs iespēja iepazīt sietspiedes apdrukas tehniku, kas ļauj vienkāršus ikdienas priekšmetus padarīt unikālus. Uz darbnīcā izvēlētā vai līdzpaņemtā tekstila materiāla būs iespēja radīt košas apdrukas pašu rokām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koknesē

* “Nāc un radi pats! Lustes zaļā pļavā!” — plkst. 12 un 14 aicina Radošā māja. Varēs baudīt lustes zaļā pļavā, turklāt arī azaids un radošā darbnīca paredzēti. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās.

Viesu māja “Divas upes” šajā dienā piedāvā grilēt un baudīt vīnus. Iepriekš piesakoties, apmeklētāji gaidīti no plkst. 14 līdz 18.

“Janavās” notiks “Tusiņš pie Antas”. Šī saimniecība pazīstama kā tējas augu, garšaugu audzētāja un bioloģiskās kosmētikas ražotāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skrīveros

* “Pavasara garšu ceļojumā” aicina doties uzņēmums “Skrīveru saldumi”. Ciemiņus gaidīs no plkst. 10.

* Saldie prieki Skrīveros nebeidzas, jo Skrīveru pārtikas kombināts parūpēsies par “Varen saldu dienu Kombinātā!”. Ekskursiju laiki — katras stundas sākums no plkst. 10 līdz 17 (pēdējā ekskursija).

* Ne mazāk salda viesošānās gaidāma uzņēmumā “Skrīveru mājas saldējums”. Kā gan var turēties pretī, ja “Saldējums ir Laime”! Iepriekš piesakoties, ģimenes aicinātas uz saviesīgu saldējuma baudīšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* “Pēc dizaina uz laukiem!” — tāds ir darbnīcas “RADADA” piedāvājums.

Būs iespēja ielūkoties darbnīcā, kur top košas apdrukas uz apģērba visai ģimenei.

* Izgaršot “Drunku*” vecajā Kalnakrogā būs iespējams, ja tiks apmeklēta Skrīveru vīna darītava “Drunka”, kas ražo vīnus, liķierus un stipros dzērienus. Ciemiņi gaidīti jau no plkst. 12, obligāta iepriekšēja pieteikšanās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* Aktīvi atpūsties mudina “Villa Lakstīgalas”.

Jaunjelgavā

* Lai uzzinātu, cik “koša dzīve Gundegās”, jādodas uz Seces pagasta “Gundegām”. Saimniece, daloties savā pieredzē par stādu audzēšanu, atklās arī “aizkadrus”, kādi rodas šajā nodarbē.

“Garšu bankā” Jaunjelgavā varēs sajust lauku garšu. Visas dienas garumā iespēja nobaudīt īpašus ēdienus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Brīvdienu mājā “Vecupmaļi” Daudzeses pagastā saviem viesiem būs sagatavojuši “Pastas pasakas”. Tā ir iespēja pavadīt dienu mežā, atklājot un nobaudot dažādus itāliešu virtuves noslēpumus. Plkst. 11 Luka parādīs, kā pēc labākajām itāļu tradīcijām pastu pagatavot mājās.

* Savukārt ar kuģīti “Balta kaza” iespējams doties braucienā pa Daugavu no Aizkraukles līdz Ķegumam. Pasākuma dienas piedāvājums ir vienas stundas brauciens ar kanoe laivu ar ekipējumu bez maksas.

Neretā

* “Vasarsvētku sestdienā senajā krogā” — Gricgales Medņu krogā — norisināsies pīrāgu cepšanas praktikums. Uz ugunskura tiks vārīta skābeņu un nātru zupa. Radošajā darbnīcā no dabas materiāliem varēs pagatavot dzeņus. Kas gan Medņu krogs bez klačām?! Arī tās varēs uzsist par krogu būšanām 19. gadsimtā Neretas pusē. No plkst. 11 līdz 15 katrā pilnajā stundā būs ekskursija pa kroga ēku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* “Leģendām apvītajā Ērberģes muižā” jau no plkst. 11 būs skatāms teatralizēts uzvedums. Skanēs teikas, nostāsti, leģendas par baronu laikiem. Tostus uzsauks pats muižas barons! Obligāta iepriekšēja pieteikšanās.

* Lai sajustu vēstures elpu, interesenti varēs vērt vaļā Vecmēmeles muižas durvis. Iepriekš piesakoties, būs iespēja laivot pa Mēmeli.

* Piesakoties iepriekš, Neretas pagasta “Evitās” pie rokdarbnieces Mirdzas Brūniņas būs iespēja iepazīt aušanas un citu rokdarbu tradīcijas, kā arī iemēģināt roku aušanā vairāk nekā 100 gadu senās meistara darinātajās stellēs, izmantojot gan vilnu, linu, gan dažādus dabas materiālus. Visas vasaras garumā būs apskatāma rokdarbu izstāde.

* Neretas “Kalna Gribacānos” jeb keramiķes Zandas Rageles darbnīcā būs iespēja pašiem kaut ko izgatavot no māla, varēs iepazīties ar vienīgo aitu Pūku, kā arī interesentiem būs iespēja izbaudīt visu, ko piedāvā Dienvidsusējas tuvums — mierpilnu pikniku upes krastā, ieskatu laivošanas vēsturē un dažādu laivu veidu izmēģināšanu, tostarp, laivas ar priekšpiedziņu demonstrējumi. Arī šīm aktivitātēm nepieciešams iepriekš pieteikties.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.