Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Iegādājas divas jaunas ar elektrību darbināmas automašīnas

DACIA SPRING — viens no Aizkraukles novada pašvaldības jaunajiem elektroauto ar mazu akumulatora ietilpību, ar vienu uzlādi pietiek aptuveni 200 kilometriem, un to pašvaldības robežās var izmantot jebkurš domes darbinieks.
Foto no dacia.lv

Aizkraukles novada dome iegādājusies divas jaunas, ar elektrību darbināmas automašīnas. Viena ir koplietošanai — visiem domes darbiniekiem, otru ikdienā lieto priekšsēdētāja vietnieks Dainis Vingris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības izpilddirektors Uldis Riekstiņš stāsta, ka pašvaldībām, vadoties no Eiropas Savienības nosacījumiem, pērkot jaunas automašīnas, vismaz 22% jābūt elektroauto jeb ar elektrību darbināmām. Kopš 2021. gada, kad izveidots jaunais novads, pašvaldība līzingā iegādājusies arī astoņus auto ar iekšdedzes dzinēju. Daļa jauno aizvietos vecās automašīnas, kuras nokalpojušas, un tās pārdos izsolē. No jaunajām mašīnām divas ar iekšdedzes dzinēju un divas elektriskās piešķirtas pašvaldības policijai. Viens no jaunajiem elektroauto ir Dacia Spring ar mazu akumulatora ietilpību, viena uzlāde pietiek aptuveni 200 kilometriem, un to pašvaldības robežās var izmantot jebkurš domes darbinieks. Otru, Škodas ražotu elektroauto Enyaq 60, lieto domes priekšsēdētāja vietnieks Dainis Vingris.

Uldis Riekstiņš teic, ka nākotnē vides jautājumi dienas kārtībā ienāks arvien biežāk, jo pašlaik izstrādā novada energopārvaldes sistēmu un plānu, kurā būs iekļauta ēku siltināšana, elektrības patēriņa jautājumi, tajā skaitā ielu un būvju, piemēram, sporta laukumu apgaismojums, kā arī transporta sadaļa, kurā uzsvars likts uz CO2 izmešu samazinājumu. Pašlaik akūta nepieciešamība ir mainīt automašīnu Jaunjelgavas vidusskolas bērnu pārvadāšanai. Pašvaldība skolai piedāvājusi elektroauto, bet līdz šim pozitīva atbilde no skolas direktores nav saņemta. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.