Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Iedzīvotājus aicina dalīties ar viedokļiem par nepieciešamību doties uz vēlēšanām

ilustratīvs attēls no staburags.lv arhīva

Šodien Eiropā atzīmē Starptautisko vēlēšanu dienu, kurā Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) visas nedēļas gaitā aicina ikvienu sociālajos tīklos pastāstīt par to, kāpēc ir svarīgi piedalīties vēlēšanās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Akcijas mērķis ir ne tikai atgādināt par līdzdalības vēlēšanās nozīmi, bet arī vērst uzmanību uz to, ka jau pēc astoņiem mēnešiem – šā gada 1.oktobrī – notiks 14. Saeimas vēlēšanas. 

Daloties sociālo tīklu vietnēs, akcijas dalībnieki aicināti izmantot mirkļbirku “#VēlēšanuDiena” un paust savas pārdomas jebkādā formātā, kas šķiet piemērots, – teksts, attēls, zīmējums, karikatūra, foto, video, balss ieraksts vai cits.

CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa skaidroja, ka komisijas vēlētāju aptaujas liecina, ka no vēlēšanām uz vēlēšanām arvien pieaug to respondentu skaits, kuri atzīst, ka vēlēšanās nepiedalās, jo ir zaudējuši ticību tam, ka viņu balss spēj ko ietekmēt. Viņa uzsvēra, ka ar šo vēlēšanu dienas akciju CVK vēlas aicināt aktīvāko sabiedrības daļu, kuri ir pārliecināti, ka vēlēšanās jāpiedalās, dalīties ar savu stāstu, viedokli, pieredzi, motivāciju, kāpēc piedalīties vēlēšanās ir svarīgi. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starptautisko vēlēšanu dienu Eiropā atzīmē katru gadu februāra pirmajā ceturtdienā atzīmē kopš 2006.gada, un tās mērķis ir atgādināt, ka brīvas un demokrātiskas vēlēšanas ir vērtība, kuras dotās iespējas jānovērtē un atbildīgi jāizmanto. Šogad šī diena tiks atzīmēta jau septiņpadsmito reizi.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.