Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Iedzīvotāji interesējas par laivu piestātni, Daugavas krastmalas sakārtošanu un nesakopto autobusu staciju

Aizkraukles kultūras centrā tika rīkota iedzīvotāju tikšanās, kurā uz aizkraukliešu jautājumiem atbildēja novada pašvaldības pārstāvji un vadošie speciālisti. Diezgan daudz jautājumu tika iesūtīts iepriekš, un šajā rakstā publicējam uz tiem sniegtās atbildes.
— Vai Aizkrauklē ir veikts pētījums, cik lieli ir siltuma zudumi siltumtrasēs?
Atbild “Aizkraukles siltuma” vadītājs Edgars Bricis:
— Protams, ka mēs monitorējam siltuma zudumus trasēs. Ziemā, kad ir liels siltuma patēriņš, tas ir ļoti mazs, tikai apmēram 4%. Tas ir pilsētā, pagastā ir sliktāka situācija. Vasarā, kad ārā silts, tie pieaug līdz 25%. Pagastā vasarā zaudējam par 50%, jo ļoti maz tiek tērēts karstais ūdens. Siltumtrases noteikti vēl kalpos vismaz desmit gadu, un to darba kārtība tiek regulāri uzraudzīta. 90. gadu sākumā sakārtotās siltumtrases ir viens no iesmesliem, kāpēc ilgu laiku varējām Aizkrauklē noturēt zemu apkures tarifu. Tāpat arī sakārtotā katlumāja un automātiskā vadības sistēma.
— Vai ir plānots uzlabot vai atjaunot Aizkraukles autoostu?
Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums:
— Protams, ka tā nav pati tīkamākā pilsētas vizītkarte, taču tā nepieder pašvaldībai. Ja autoosta piederētu pašvaldībai, būtu cita atbildība un citas iespējas, bet tā pieder uzņēmumam “Cata”, kas ilgus gadus Aizkraukles reģionā nodrošināja pasažieru pārvadājumus. Nu vietā nācis cits pārvadātājs, bet šis īpašums viņiem vēl palicis. Arī zeme pie autoostas pieder privātīpašniekam, un mēs nevaram to sakārtot. Ceram, ka varētu būt kāds privātais investors, kuram būtu interese par šo objektu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.