Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Iederas jebkurā mēnesī un gadalaikā. Kad dzejas vārdi dvēseli sasildīt nāk

MAIJA STEPĒNA ar mazmeitu Lindu. Ivetas Skabas foto

Kokneses un Daudzevas amatierteātru aktieri un literātu biedrība “Mazā taka” aicināja dzejas cienītājus Koknesē uz Dzejas dienu sarīkojumu “Tas ir laiks, kad dzejas vārdi dvēseli sasildīt nāk”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzejas dienu laikā dzejas sarīkojums Koknesē sāk veidoties par tradīciju. Pērn pasākums notika oktobrī, bet, kā piebilda abu amatierteātru režisore Inguna Strazdiņa, dzeja iederas jebkurā mēnesī un gadalaikā.

Šajā reizē dzeju runāja abu kolektīvu dāmas. Daudzevietes bija izraudzījušās koknesiešu — Sarmītes Rodes, Ārijas Āres, Dzidras Čumakevičas un Olgas Kļaviņas — dzejoļus, bet koknesietes bija sagatavojušas Maijas Stepēnas dzejas kompozīciju no krājuma “Pusnakts”.

Kur dzeja, tur arī mūzika. Ar zināmām melodijām dzejas lasījumus papildināja Inese un Normunds Skujas.

Pasākuma laikā tika atvērta “Mazās takas” vadītājas Maijas Stepēnas grāmata “Justīne”. To izdevis apgāds “Jumava”, un Koknesē bija ieradies arī apgāda vadītājs Juris Visockis, kurš Maijas kundzei uzdāvināja, kā pats teica, nevis ziedus, bet savu un Pāvila Raudoņa grāmatu “Finks un sargeņģelis. Zibsnis”. Sanākušajiem autore pastāstīja, kā romāns tapis, un iepazīstināja ar tā saturu. Neraugoties uz cienījamo vecumu, Maijas kundze nesēž rokas klēpī salikusi un arvien padomā kāds jauns darbs. “Justīnei”, tāpat kā citām Maijas Stepēnas grāmatām, vāku noformējusi viņas mazmeita Linda. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.