Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Hiršenhofas tirdziņš Iršos andelējas, meklē sīkstos vārdus un rāpjas stabā

Foto no Iršu pagasta pakalpojumu centra

Iršu pagasta kultūras dzīves organizātore Daiga Andersone informē, ka uz Hiršenhofas tirdziņu Iršos pie magazīnas sabrauca un sanāca gan tirgotāji, gan pircēji no malu malām.
24 tirgotāji piedāvāja savu preci andelei. Dārzeņi un ogas, gaļa, sīrupi un ziedes, grieztie ziedi un puķu podi, rotas un mājas gariņi, griķu spilveni un ziepes, mājas vīns, slaši, sieri, popkorns un cukurvate, kūkas un pīrāgi, vafeles un saldējumi, pašcepta maize, visu pat nesanāks uzskaitīt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visus klātesošos sagaidīja muižas klēts saimnieks – naudas kaķis Incis Mincis, kurš katram tirgotājam izsniedza magazīnas ieņēmumu bloknotu un zelta-sudraba zivtiņu veiksmes nodrošināšanai. Kad tirgus bija atklāts, tad laiks izsolei, kura šajā tirdziņā notika pirmo reizi. Magazīnas lādē tika ievietota izsolāmā prece, katrs gribētājs varēja izsolē piedalīties, pērkot “kaķi maisā”. Jautrība sita augstu vilni. Varen naudīgi pircēji un turīgi tirgotāji centās pārsolīt viens otru. Rezultātā 88 eiro, kurus plānojam ieguldīt meldermeitiņu tērpos un magazīnas uzskaites grāmatas iegādei.

Pusdienās visiem bija iespēja baudīt Hiršenhofas biezputru, mazsālītos gurķus un atspirdzinošo piparmētru dzērienu. Par to parūpējās biedrības “Irsis” un “Irši iedvesmo”.

Šajā dienā ikviens varēja piedalīties loterijā, kur visas lozes bija pilnas. Pārtikas grozus bija sarūpējusi Latvijas Sarkanā krusta Zemgales komitejas Kokneses apvienības nodaļa, kad katrs, kurš vēlējās, varēja izvēlēties vienu produktu saimes galdam tikai par paldies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tirgus laikā ikviens interesents varēja aplūkot arī magazīnas ēku no iekšpuses un vismaz uz mirkli paslēpties no karstajiem saules stariem.

Tirgus placī norisinājās arī konkurss “Sīkstie vārdi pielīp kā dadži” jeb tā runāja Hiršenhofas ļaudis. Šo aktivitāti piedāvāja bibliotekāre Dace Grele.

Pēc krietnas iestiprināšanās laiks sportiskajām aktivitātēm, kuras piedāvāja sporta dzīves organizators Dzintars Greļs. Lunkanums, ērgļa acs, kreftīga roka – apmēram tā, senā tirgus valodā runājot, pēc rosīgas tirgošanās, bija vajadzīgi sportisko aktivitāšu dalībniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pastaigu ar koka kājām vēlējās izmēģināt gan lieli, gan mazi, neraugoties uz prasmju trūkumu, jo pārsvarā visi pirmo reizi apguva šīs iemaņas. Pusminūtes gājienā vistālāk aizsoļoja Guntars Igaunis – 36 m.

Pusotra puda bumbas raušanā ar vienu roku pārējiem dalībniekiem “pogas izgrieza” Dzintars Meiers. Viņa rezultāts – 25 reizes. Laušanās ar rokām stiprākais vīrs – Jānis Dvēselītis!

Umurkumurs jeb rāpšanās stabā bija Iršos vēl neredzēta lieta. Arī šeit, pēc dažiem mēģinājumiem, atradās veiklākie, kas spēja aizsniegt staba virsotni – Markuss Jātnieks, Gatis Baicovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rinda nerimās pie Skārda bundžu piramīdas – kopskaitā 24 dalībnieki ar mazo tenisa bumbiņu centās izjaukt konstrukciju, tas nebūt nav tik viegli! Azarts valdīja pie zedeņa – 43 dalībnieki “izmēģināja roku” cepures mešanā.

Vislielāko jautrību sagādāja iešana – dejošana mūzikas ritmos zem latiņas, kura tika laista aizvien zemāk. Skaisti un tehniski nevainojami šo vingrinājumu veica Signe Dzērve, Beāte Liepiņa, pie specbalvām tika māsas Viktorija un Sofija Labas, kā arī Lāsma Ruža – Riekstiņa.

Paldies dalībniekiem par atsaucību, Aizkraukles Sporta centram par balvu klāstu, z/s “Zemītes” – par balvām vīru sacensībām, tiesnešu brigādei – Agitai, Signei, Zandai, Beātei L., Adrianam, Jurim un Endijam!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.