Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Gudenieku suiti” Kokneses pusē

KĀZU NORISE “Līgavas izdevas”. Foto no “Urgām”

Aizvadītās nedēļas nogalē Koknesē, Radošajā mājā “Baltaine”, folkloras kopa “Urgas” uzņēma viesus. Ceļu uz mūsu pusi no Kurzemes bija mērojis etnogrāfiskais ansamblis “Gudenieku suiti”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Urgas” tālos ciemiņus uzņēma, kā pienākas — gan pacienāja, gan parunājās un padziedāja. Arī “Gudenieku suiti” nebija tukšām rokām braukuši un koknesiešiem parādīja fragmentu no kurzemnieku kāzu norises “Līgavas izdevas”. Kā pastāstīja “Urgu” vadītāja Inguna Žogota, kurzemniekiem kāzu norises ir garas un to ir daudz. Savukārt “Gudenieku suitu” apciemojums iezīmējis jaunas draudzības sākumu.

Tā gan nebija vienīgā vieta, ko suiti apmeklēja Koknesē. Viņi iegriezās arī Likteņdārzā, apskatīja Kokneses pilsdrupas un pēc tam devās uz Vecbebriem. Tur tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā “Galdiņos” viņus sagaidīja tās vadītāja Sarmīte Rode. Pēc skanīgas sasveicināšanās Sarmīte tālajiem viesiem izrādīja “Galdiņus”, pastāstīja gan par Voldemāru Jākobsonu, gan par dzejniekam Aleksandram Čakam veltīto izstādi.

Etnogrāfiskais ansamblis “Gudenieku suiti” no Kuldīgas novada Gudenieku pagasta ir tradīcijām bagāts un pieredzējis kolektīvs. Tas darbojas jau kopš 1965. gada, un tā pirmā vadītāja bija Lidija Jansone, nu jau pensionēta latviešu valodas un literatūras skolotāja. No 2021. gada kolektīvu vada viņas meita Skaidrīte Daugule. “Gudenieku suiti” Kokneses pusē pabija divas dienas, un šajā braucienā svarīgi bija jaunos dalībniekus aizvest uz Likteņdārzu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.