Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Godā ceļ medu, maizi un sieru. Šogad aprit 260 gadu Vecbebru vārdam

Baibas Skabas foto

Bebru pagastā aizvadīti Medus svētki, šogad jau otrie. Tos rīkoja Ogres tehnikums. Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad godā tika celti medus, siers un maize, ko piedāvāja nogaršot sanākušajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Svētkos šī gada jaunums ir profesionālā mācību priekšmeta pedagoga un grupu audzinātāja Ivara Rancāna prezentācija. Viņa aizraušanās ir kūzulu taisīšana un savvaļas bišu vākšana. Šādus kūzulus Ivars izvietojis Ogres Zilajos kalnos un šodien tos atvedis demonstrēšanai.

Priecājamies, ka svētkos esam kopā ar biedrību “Siera klubs”, kas pasākumam atvēlējusi sieru, savukārt “Maiznieku biedrība” nodrošinājusi maizīti. Degustācijai siers, maize un medus, kas ievākts Vecbebru dravā,” sacīja tehnikuma direktore Ilze Brante.

Liela interese bija par Ivara Rancāna atvestajiem kūzuliem, kuros mīt savvaļas bites. Muzikālus priekšnesumus sniedza Liene un Reinis Grīnhofi, kuri ir Ogres tehnikuma interešu izglītības skolotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad aprit 260 gadu Vecbebru vārdam. Saistībā ar to biedrība “Bites” bija sarūpējusi interesantu aktivitāti — fotoorientēšanos ar 12 kontrolpunktiem pa Vecbebru muižas kompleksa teritoriju.

Baibas Skabas foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.