Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ģimenes un kopienas stiprums veidojas, pateicoties tradīcijām, kurām ir vērtība

Aizkrauklieša, pulkvežleitnanta Alana Andruļa darba dienas paiet Nacionālo bruņoto spēku militārajā bāzē Lielvārdē. Pagājuši divdesmit gadi, kopš viņš savu darbu saistījis ar valsts aizsardzību un no kadeta Latvijas Nacionālās Aizsardzības akadēmijā kļuvis par pulkvežleitnantu. Latvijas valsts dzimšanas dienas priekšvakarā sarunā ar Alanu meklējām atbildes tam, kas ir patriotisms jeb dzimtenes mīlestība, un kā tā veidojas.
Lai arī Alans šobrīd sevi sauc par aizkrauklieti, viņa sirds un prāts bieži atgriežas dzimtajā Liepājas pusē, kur piecus kilometrus no Nīcas, Otaņķu pagasta Rudē bija tēva mājas. 1945. gadā, pēc Otrā pasaules kara beigām, Liepāja kļuva par PSRS kara flotes bāzi. Šī iemesla dēļ daļa pilsētas tika pasludināta par slēgtu zonu, un iekļūšana tajā bez īpašas atļaujas bija aizliegta. Slēgtās zonas statuss Liepājai saglabājās līdz pat 1994. gadam, kad PSRS karaspēks atstāja Latviju.
No 1986. līdz 1997. gadam Alans mācījās Rudes pamatskolā. Alanam ir dvīņubrālis Janeks, kurš ir tikai par 15 minūtēm jaunāks.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.