Viens no GASTRO CENTRA piedāvātajiem pakalpojumiem ir kolonoskopija. Kolonoskopija jeb apakšējā endoskopija ir vienīgā, visprecīzākā un informatīvākā izmeklēšanas metode, ar kuras palīdzību var izmeklēt resno zarnu no iekšpuses, kas ļauj savlaicīgi diagnosticēt un ārstēt resnās un taisnās zarnas slimības, t.sk. audzējus. Lai kolonoskopijas procedūra būtu veiksmīga, ļoti svarīgi ir ievērot precīzu sagatavošanās gaitu.
Kolonoskopijas laikā ar tievu, lokanu optisku vai video instrumentu detalizēti apskata no „iekšpuses” taisno zarnu un tālākās resnās zarnas daļas līdz pat aklajai zarnai. Kolonoskopijas laikā ārsts diagnozes precizēšanai no zarnas gļotādas var paņemt sīkus audu paraugus (biopsijas).
Kvalitatīva kolonoskopija ietver dažādus ar procedūru saistītus kritērijus, sākot no zarnas sagatavošanas līdz pat iespējamajām komplikācijām. Lai kolonoskopijas procedūra būtu veiksmīga, tās kvalitāti ietekmē pacienta sagatavošana, endoskopista prasmes, pieejamās tehnoloģijas un anestēzija, sedācija.
Kā “zelta standarts” kolonoskopijas kvalitātes izvērtēšanā ir adenomu noteikšanas biežums (procentos izteikts skaitlis) procedūrās, kurās ir atrasta adenoma pret visām procedūrām un izteikta procentos. Ideālais rādītājs ir virs 25% (atsevišķi tiek izdalīts starp dzimumiem: vīriešiem virs 30%, sievietēm virs 20%). Vidēji 14% adenomu nākamo 10 gadu laikā var attīstīties par adenokarcenomu, viss atkarīgs no lieluma un histoloģiskā tipa.
Endoskopa evakuācijas laiks (t.i. laiks, kurā endoskops tiek izvadīts laukā no zarnas tad, kad ir tikts līdz aklās zarnas kupolam un pēc tam izvadīts ārā no zarnas pēc zarnu apskates) parasti aizņem ne vairāk kā 6 minūtes, kaut gan atsevišķās vadlīnijās iesaka procedūru veikt vismaz 10 minūtes. Ilgāks evakuācijas laiks ievērojami uzlabo adenomu noteikšanas biežumu (ADR), jo rūpīgāks un lēnāks būs izmeklējums, jo tas būs kvalitatīvāks.
Kolonoskopijas nepieciešamību nosaka ārsts, un, lai veiktu kolonoskopiju GASTRO CENTRĀ ir nepieciešams ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījums.
GASTRO CENTRS veic gan valsts apmaksātas kolonoskopijas (t.s. skrīninga un zaļā koridora ietvaros), gan kolonoskopijas par maksu.
Pirms ierašanās uz kolonoskopijas procedūru pārliecinies, ka esi paņēmis līdzi personu apliecinošu dokumentu, ģimenes ārsta nosūtījumu un iepriekšējos izmeklējuma rezultātus, uz izmeklējumu velciet brīvu un ērtu apģērbu, kā arī atstājiet mājās visu, kas nav būtiski nepieciešams, jo īpaši rotaslietas un pulksteņus.
Reklāma