Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Gandrīz kā Silmačos. Izstāde interesanta ne tikai šuvējām, bet katram, kam interesē mode un vēsture

Ivetas Skabas foto

Izstāde būs interesanta ne tikai šuvējām, bet katram, kam interesē mode un vēsture – tā varētu teikt par izstādi, kas iekārtota Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā “Kalna Ziedos”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstāde “Skroderdienas” izveidota sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju. Tai ir zinātniski pētniecisks raksturs. Izstādes nosaukums ir “Skroderdienas Bonaventuras muižā”. Tā kā izstāde tapusi Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā un tā administrācija mājvietu radusi vēsturiskās Bonaventuras muižas teritorijā, popularizējot Pierīgas muižas, izstādes nosaukumā iekļauts muižas nosaukums.

Izstāde aizved uz laiku no 19. gs. beigām līdz 20. gs. sākumam. Tā parāda drēbnieku amata lomu apģērba attīstībā, arī to, kā pa gadiem mainījies apģērbs un kādas bija tā laika modes tendences.

Izstādē eksponētas šujmašīnas, kādas bijušas arī vecmāmiņām, apģērba gabali, gludekļi jeb, kā toreiz teica, pletīzeri, šķēres un diegu spolītes. Informācija un zīmējumi izvietoti arī planšetēs. Izstāde būs interesanta ne tikai šuvējām, bet katram, kam interesē mode un vēsture. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.