Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Galvenais, ko pasaka konvencija — nedrīkstam būt vienaldzīgi pret vardarbību

Saeima ratificējusi plaši apspriesto un pretrunīgi vērtēto Eiropas Padomes konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb Stambulas konvenciju. Ko tā nozīmē Latvijai un mūsu valsts iedzīvotājiem, skaidro Saeimas Juridiskās komisijas vadītājs Andrejs Judins.
— Stambulas konvencija apvīta dažādiem mītiem un negācijā. Kāpēc cilvēkiem radies priekšstats, ka Stambulas konvencija ir par viendzimuma laulību atļaušanu, dzimumu maiņu un tamlīdzīgām lietām?
— Droši vien tāpēc, ka tā līdz šim netika pienācīgi skaidrota. Netika pienācīgi atspēkota paustā kritika un negācijas, oponenti bija aktīvāki un skaļāki. Galvenais, kas ir jāņem vērā, runājot par šo konvenciju, ka tā ir par vardarbības novēršanu. Neviens jēdziens tajā nav minēts pats par sevi, tie visi ir saistīti ar vardarbību. Tāpat cilvēki jauc divas pilnīgi nesaistītas lietas — Stambulas konvenciju un Partnerattiecību likumu. Daži Saeimas deputāti mēģina “salīmēt” šīs divas lietas kopā un jauc cilvēkiem prātu. Tie, kuri iestājas pret Stambulas konvenciju, ignorē vienu būtisku lietu — konvencija neiestājas par dzimumu maiņu, migrāciju vai izglītības standartiem. Tā ir pret vardarbību.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Pilnīgi piekrītu ka viss dzīvē grozās ap un par sievietēm. Tikai kurš aizliegs vecenēm uz mums kliegt, sist ar dvieli, pazemot radu priekšā un vedot uz atskurbtuvi turēt muti. Kurš piespiedīs šīs venēras maigi ar vēsu lupatu glāstīt pieri?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.