Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Gada pārdomas: Par īstajiem cilvēkiem un dullām idejām

AGITA GRĪNVALDE-IRUKA, laikraksta “Staburags” redaktore

Kad aizvadītā gada nogalē sāka skandēt, ka pēc Austrumu kalendāra 2023. gads ir Kaķa jeb Truša gads, atskārtu — tas taču manējais, jo esmu dzimusi Kaķa gadā. Aizdomājos, kāds tas man būs? Vai nesīs kādas patīkamas pārmaiņas, notiks kaut kas labs, nebijis, pārsteidzošs? Vēlāk gan aizmirsu par šīm gaidām un notikumi ritēja savu gaitu. Taču tagad, atskatoties uz aizejošo 2023. gadu, droši varu teikt — jā, tas bija mans gads. Tas ir bijis pozitīvām emocijām un skaistiem mirkļiem piepildīts, devis iespēju tikties ar interesantiem cilvēkiem, gūt jaunu pieredzi un piedzīvot ko vēl nebijušu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visvairāk noteikti šis gads paliks atmiņā ar viesošanos Rīgas pilī un tikšanos ar jauno Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču. Šogad kopā ar citiem kolēģiem no reģionālajiem laikrakstiem uz Rīgas pili esam aicināti piecas reizes — gan uz nozīmīgiem pasākumiem, gan uz sarunu pie apaļā galda. Reģionālajai presei izrādītā uzmanība izrādījusies kā sniega bumba, kas, tālāk veļoties, kļūst arvien lielāka. Šogad viena gada laikā esam uzklausīti vairāk un biežāk nekā desmit iepriekšējos gados kopā. Darbojoties kopā ar kolēģiem, šo to ir izdevies arī panākt. Ļoti vērtīga izvērtās arī tikšanās ar bijušo Valsts prezidentu Valdi Zatleru, iedvesmojošas vienmēr ir tikšanās ar Kokneses fonda padomes vadītāju Sandru Kalnieti.

Bijuši brīnišķīgi koncerti, un viens no tiem — grupas “Zodiaks”, kas ļāva atgriezties jaunībā, kad deviņdesmito gadu sākumā ar aizrautību klausījāmies un līdzi dziedājām Atmodas laika dziesmas. Un kur tad vēl Leģendu mūzikas festivāls Lietuvā, kas vairāku stundu garumā aizveda vismaz divdesmit gadu senā pagātnē. Taču īpaša vieta šajā vasarā manā dzīvē bijusi Likteņdārzam un pasākumiem tajā. To apmeklējumi vienmēr ir brīnišķīgām emocijām piepildīti, un tur allaž jūtos kā mīļš un gaidīts draugs. Dziesmu svētku koncerti, deju sacensības, dažādi izbraukumi ar ģimeni un kolēģiem, un tam visam pa vidu vēl skolas jubileja un atkalsatikšanās ar klasesbiedriem.

Atceroties visus šī gada notikumus, domāju — pa kuru laiku to visu esmu paspējusi, taču, ja blakus ir īstie cilvēki, tad var izdarīt tik daudz un vēl vairāk! Un man noteikti blakus ir šādi cilvēki — mana ģimene, kolēģi, deju meitenes. Manuprāt, tas ir svarīgākais, lai līdzās ir cilvēki, uz kuriem varam paļauties, kuriem varam uzticēties un ar kuriem kopā īstenot dullas idejas. Es gan esmu cilvēks, kuram patīk visu laikus rūpīgi izplānot un nav problēmu ieplānot kādu pasākumu pusgadu uz priekšu, taču varu arī no rīta pamosties, piezvanīt mammai un pajautāt — kur šodien laižam?

Jaunajā gadā vēlu visiem, lai blakus būtu īstie cilvēki un nekad netrūktu dullu ideju, ko īstenot kopā ar īstajiem cilvēkiem!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.