Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Fotografējies un ziedo!

GANDARĪJUMS par ziedošo saulespuķu lauku ir klintainietim Valdim Mičulim.
Foto no K. Kārkla abuma

Solidarizējoties ar Ukrainas tautu, lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Latraps” biedri savos īpašumos ceļa malās pavasarī sēja sabiedrības dāvinātās saulespuķu sēklas. Dzeltenās puķes saziedējušas vairākos laukos Aizkraukles novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latraps” mājaslapā izveidota karte, kurā redzamas visas vietas Latvijā, kur lielākā vai mazākā platībā aug un zied koši dzeltenās puķes.

Aizkraukles novadā saulespuķu lauki skatāmi Mazzalves pagastā, netālu no Lielmēmeles. Piemājas saimniecības “Ozoliņi” saimnieks Aivars Zariņš saka, ka ar saulespuķēm apsēta apmēram 0,2 ha liela platība. Iepriekš tā bija aizaugusi, bet, lai neaugtu nezāles, iesētas puķes, kas nu iepriecina garāmbraucējus. Augusts katrā zemnieku saimniecībā ir viens no darbiem pilnākajiem mēnešiem, un Aivars teic, ka neesot laika interesēties par cilvēkiem, kas atbrauc un bildējas laukā. Kas notiks ar lauku, kad puķes noziedēs, viņš saka, visticamāk, ražu atstās putniem. Gatavos ziedus sev sēklai var paņemt katrs, kurš uz šo pusi atbrauc. “Gan jau pa kādai noplūks un aizvedīs līdzi, klāt nestāvēšu, lai ņem, cilvēkiem vien domāts,” saka Aivars.

Vēl viens “Latraps” biedrs Aizkraukles novadā, kurš iesējis saulespuķes, ir saimniecības “Čaidāni” saimnieks Raimonds Leitis Neretas pagastā. Tie, kas dodas virzienā no Valles uz Neretu, krāšņo lauku pamanīs šosejas malā — kreisajā pusē pie “Kupšānu” mājām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzeltenās saulespuķes garāmbraucējus iepriecina arī Klintaines pagastā, Kristapa Kārkla uzņēmu-

Uzziņa

 “Latraps” saulespuķu akcija ir labdarības pasākums sadarbībā ar ziedot.lv ar mērķi savākt līdzekļus labdarības kategorijā ‘’Cilvēkos ir spēks’’.

 Ziedošo lauku malā izvietoti informatīvie materiāli ar kvadrātkodu, kas “aizved” uz ziedot.lv, kur var ērti izvēlēties ziedojuma apmēru un to noziedot. Visi akcijas lauki atzīmēti Google maps kartē, ko var atrast mājaslapā latraps.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Ziedēšanas laikā cilvēki aicināti saulespuķu laukos fotografēties un dalīties sociālajos tīklos ar bildēm, izmantojot akcijas tēmturus #LATRAPS_ziedo, #LATRAPS_ziedot.lv, #daram_labu.

Informācija no latraps.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.