Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ērberģē veidos tējas namiņu

Tējas namiņš tiks izveidots kādreizējā muižas smēdē, kas kolhoza laikā kalpoja kā cementa noliktava. Tūristi un mazzalvieši nākamgad tajā varēs iegādāties dažādus darinājumus, suvenīrus un arī padzert tēju.
Žannas Miezītes foto

Aizkraukles novada dome piešķīra 600 eiro lielu finansējumu biedrībai “Ērberģietes” no nevalstiskajām organizācijām paredzētajiem līdzekļiem tējas namiņa izveidošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrībai “Ērberģietes” oktobrī apritēs 21 gads, un šo kārtīgas pilngadības jubileju nolemts svinēt ar jaunu biedru uzņemšanu un pārskatu par šovasar realizētajiem projektiem. Biedrības valdes locekle un kārtējā projekta autore Žanna Miezīte stāsta, ka pretī skolai esošā muižas laiku smēde ir Ērberģes muižas kompleksa sastāvdaļa. Kolhoza laikā ēkā bija cementa noliktava. Mitruma ietekmē līdz ēkas jumtam sakrautais cements ir sacietējis un izkaļams ar perforatora palīdzību, strādnieki jau ir sarunāti. Par domes piešķirto summu tiks izvākts cements un sarīkota talka, bet logu iestiklošanai līdzekļi būs jāmeklē citā projektā. Pašlaik logi ir aizsisti ar finieri, bet logu rāmji vēl ir labi, un namiņam ir arī elektrības pieslēgums.

Ēkā ar laiku plānots izvietot vietējo mājražotāju darinājumus, adījumus, tamborējumus, metālmākslas un māla izstrādājumus, dažādus suvenīrus. Tūristi un mazzalvieši tos varēs apskatīt un arī iegādāties. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.