Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

eParaksts — ērts, ātrs un dabai draudzīgs

Daudz par to dzirdēts, bet nav zināms, kā ar to rīkoties. Tāda lielākoties ir atbilde uz jautājumu — vai zini, kas ir eParaksts? Vienreiz iemācoties rīkoties ar mūsdienīgo parakstīšanās iespēju, ikdiena var kļūt daudz ērtāka un nav vairs jāmēro tālais ceļš līdz kādai iestādei tādēļ vien, ka nepieciešams tavs paraksts.
eParaksts ir kā zīmogs, un tam ir divas funkcijas — identitātes apliecināšana elektroniskajā vidē, kas pielīdzināma klātienē uzrādītam personu apliecinošam dokumentam, un elektroniskais paraksts, kam ir tieši tāds pats juridiskais spēks kā ar roku parakstītam papīra formāta dokumentam. “Kas ir e-identitāte? Darījums elektroniskajā vidē tāpat kā klātienē paraksti uzsākas ar otras puses identificēšanu. Piemēram, kad dodamies uz pastu saņemt kādu paciņu, pasta darbinieks lūdz uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos, ka persona ir tā, par ko uzdodas. E-identitāte sniedz tieši tādu pašu funkciju, tikai elektroniskajā vidē — lai otra puse vai sistēma saprastu, ka šo pakalpojumu saņem īstā persona, nevis kāds cits,” stāsta Latvijas Valsts radio un televīzijas centra Korporatīvās komunikācijas daļas reklāmas vadītāja Una Jirgensone.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.