Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ēnu dienā tiekas ar kultūras ministru, viesojas uzņēmumā “Grindex” un lido pat uz Šveici

Polīna Savenko (otrā no kreisās) tikšanās laikā ar kultūras ministru Nauri Puntuli.
Foto no personiskā arhīva

Karjeras izglītības programmā “Ēnu diena” šonedēļ piedalījās simtiem skolēnu, tajā skaitā arī Aizkraukles novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ēnu diena ir karjeras izglītības programma 1.—12. klases skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Šajā dienā pie Aizkraukles novada vidusskolas 1.—5. klases skolēniem ēkā Draudzības krastmalā viesojās Zemessardzes 55. kājnieku bataljona zemessargi un stāstīja par Zemessardzi, ieročiem, dienestu un atbildēja uz daudzajiem jautājumiem. Tā kā skolēniem ir liela interese, iecerēts apmeklēt arī bataljona bāzi un apskatīt zemessargu rīcībā esošo tehniku.

Ēnas bija arī novada pašvaldībā, piemēram, Aizkraukles novada pašvaldības attīstības plānotāju Ilonu Kāgani ēnoja A. Upīša Skrīveru vidusskolas 11. klases skolniece Laura Zīmele.

Ar kultūras ministru Nauri Puntuli tikās Aizkraukles novada vidusskolas 11.b klases audzēkne Polīna Savenko. Viņa stāsta, ka ministru pavisam ēnoja seši skolēni — trīs meitenes un trīs zēni. Tā bijusi ļoti aizraujoša un iespaidiem bagāta diena ar ekskursiju pa ministriju, Ministru kabinetu un Emīla Dārziņa Mūzikas skolas koncertzāles atklāšanu. Polīna ir absolvējusi Aizkraukles mūzikas skolas akordeona klasi, tādēļ īpaši patīkamas emocijas raisīja Emīla Dārziņa Mūzikas skolas audzēkņu lieliskais koncerts ar virtuozo klavierspēli un citiem priekšnesumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Polīna Savenko (no kreisās) tikšanās laikā ar kultūras ministru Nauri Puntuli.

“Ēnošana ir laba lieta, bet mācīšanās vēl labāka,” saka A. Upīša Skrīveru vidusskolas direktors Aldis Rakstiņš. “Tā kā ir atsākušās klātienes mācības un vajag atgūt iekavēto, tādēļ, lai nezaudētu visu dienu, bet tikai dažas stundas, mūsu skolēniem noorganizējām tikšanos gan klātienē, gan arī tiešsaistē ar vairākiem mūsu bijušajiem audzēkņiem, tagadējiem dažādu augstskolu studentiem.”

Šīs vidusskolas 12. klases skolniece Elīna Zadzeiko bija “Grindex” ražotnē, kur iepazinās ar zāļu ražošanas procesu, vēroja, kā medikamenti tiek pildīti kapsulās un pēc tam iesaiņoti, kā norisinās viss ražošanas process. “Bija ļoti interesanti,” viņa saka. Savukārt 12. klases skolēns Kalvis Kalniņš ēnot devās uz Šveici, pasaulē lielāko zinātnisko laboratoriju — Eiropas Kodolpētniecības centru. Viņš iekļuva to piecu labāko Latvijas skolēnu skaitā, kuriem šādu bezmaksas iespēju nodrošināja Rīgas Tehniskā universitāte, kas jau tradicionāli piedalās “Ēnu dienā”, lai skolēnus iepazīstinātu ar zinātnieku darbu.

Pēc organizācijas “Junior Achievement Latvia” projektu vadītājas Lindas Volānes informācijas, “Ēnu dienas” gaitā šogad iesaistījās 1825 ēnu devēji. Visvairāk ēnu “vakanču” piedāvāja pašvaldības un valsts iestādes tādās nozarēs kā kultūra, tieslietas un veselības aprūpe. Savukārt ēnotāji visvairāk interesējās par valsts pārvaldes, aviotransporta, pašvaldību, augstākās izglītības, informācijas tehnoloģiju un veselības aprūpes nozarēm.

Eiropas Kodolpētniecības centrā.
Arhīva foto no Rīgas Tehniskās universitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.